Czwartek, 21 listopada
Imieniny: Janusza, Konrada
Czytających: 11213
Zalogowanych: 98
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po pierwsze – ruch!

Czwartek, 31 maja 2018, 9:34
Aktualizacja: 9:43
Autor: Małgorzata Myćka
Jelenia Góra: Po pierwsze – ruch!
Fot. Użyczone
Dlaczego nie warto bać się wysiłku fizycznego? O tym mówi Kamila Dubaniewicz – absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Fizjoterapia, instruktorka fitness (AWF Wrocław) i trenerka personalna (Profi Fitness School).

Aktywność fizyczna zmienia nie tylko naszą sylwetkę, ale przede wszystkim poprawia jakość naszego życia. W praktyce oznacza to, że zwyczajnie dostarczają nam więcej pozytywnej energii oraz likwidują poziom stresu.

To właśnie za sprawą hormonów szczęścia - endorfin wydzielanych podczas wysiłku fizycznego, nasze samopoczucie poprawia się, a regularne podejmowany aktywności fizycznej nie tylko wpływa na poprawa samopoczucia, ale dodatkowa wzmocnią nasze ciało i pobudza metabolizm do lepszej pracy, dzięki czemu w naszym organizmie nie będzie odkładał nam się nadmiar tkanki tłuszczowej.

Dodatkowym i bardzo ważnym elementem regularnej aktywności fizycznej jest wzmocnienie i uelastycznienie stawów oraz kręgosłupa. Zmora dzisiejszych czasach jest siedzący tryb życia. Nasz kręgosłup zwyczajnie nie jest przyzwyczajony do tego, aby tyle godzin spędzać w pozycji siedzącej. Jeżeli dołożymy do tego wadliwą pozycję, to w efekcie możemy w pierwszym stadium zacząć odczuwać dyskomfort bólowy w różnych odcinkach kręgosłupa. W kolejnych stadiach, ból może się nasilać do tego stopnia, że będzie stawał się trudny do wytrzymania.

Jeżeli zauważasz u siebie dyskomfort, bądź też jakikolwiek ból w kręgosłupie po dłuższym czasie przebywania w jednej nieskorygowanej pozycji np. siedzącej bądź też stojącej lub twoja praca wymaga od ciebie podnoszenia dużych ciężarów przez wiele godzin, to może to być dla nas sygnał, że jak najszybciej należy zająć się naszym przyjacielem jakim jest dla nas kręgosłup. Nigdy nie należy bagatelizować sygnałów jakie nam wysyła.

- Na początek najlepiej zacząć spokojnie! Zbawienne dla zmęczonego kręgosłupa są ćwiczenia rozciągająco – wzmacniające: pilates, joga, stretching czy też tzw. zdrowy kręgosłup. Dodatkowo warto wprowadzić do swojego planu dnia więcej ruchu. Może być to zarówno zwykły rower jak również bardziej specjalistyczne, jak rower stacjonarny, najlepiej pół-siedzący czy też orbitrek - radzi Kamila Dubaniewicz.

Pamiętajmy jednak, że żadnych poważnych dolegliwości bólowych nie należy bagatelizować i zawsze przed rozpoczęciem na własną rękę jakichkolwiek ćwiczeń fizycznych i wzmacniających najlepiej spotkać się ze specjalistą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile książek w roku czytasz? Audiobooki i e-booki też się liczą.

Oddanych
głosów
614
Jedną
6%
Kilka (3-5)
19%
Dużo (6-12)
17%
Bardzo dużo (więcej niż 12 rocznie)
29%
Czytam od przypadku do przypadku (wolę internet od książek)
9%
Wcale nie czytam książek
21%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Upadek Niemiec: Rząd się rozpadł, a recesja za rogiem
 
Rozmowy Jelonki
Zielone pogranicze
 
Aktualności
Autobusy nie dają rady
 
Karkonosze
Rozszerzenie Karkonoskiego Parku Nadowego – za i przeciw
 
Okiem fotografa
Co popada śnieg, to zaraz stopnieje
 
112
Kolizja z autobusem

Jedzenie na telefon

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group