Promocja zeszytów Wydziału Humanistycznego nr XI pn. „Komunikacja w przestrzeni publicznej” odbyła się w budynku Biblioteki i Centrum Informacji Naukowej im. Juliusza Słowackiego. Twórcy zbiorczej pracy pod redakcją naukową Franciszka Mroczko i Jerzego Widerskiego przedstawiali zarys swoich opracowań.
- W swojej pracy do konkretniejszych wniosków doszłam analizując sposoby komunikowania się. Chciałam zobaczyć w jaki sposób polscy sportowcy budują swój wizerunek – czy jest to na tak wysokim poziomie jak za granicą – mówiła Eliza Ciepielewska, która szczególnie przyjrzała się postawie Jakuba Rzeźniczaka – piłkarza warszawskiej Legii. - Wydał mi się bardzo autentycznym człowiekiem w tym, co robi i chciałam sprawdzić czy faktycznie taki jest – dodała studentka.
Z kolei Krzysztof Kacprzak przyglądał się komunikacji wśród urzędników w Lubomierzu. - Każdy audyt komunikacyjny ma za zadanie wykazać wszelkie defekty komunikacji panujące w danym przedsiębiorstwie/ urzędzie i nie miałem na celu tylko pokazanie tego, że jest tam źle, bo komunikacja tam jest bardzo dobra, ale pokazałem te defekty – powiedział kolejny absolwent studiów I stopnia w KPSW.
Studenci bardzo chętnie podejmują tego typu tematy, natomiast publikacja naukowa jest też formą wyróżnienia trzech lat studiów – ma to stanowić dla studentów motywację do dalszej pracy naukowej, kształcenia – stwierdził Jerzy Widerski, wykładowca KPSW. Prezentowany zeszyt składa się z 12 artykułów, z czego 8 to publikacje pracowników zakładu dziennikarstwa, a 4 to prace studenckie.
Rektor jeleniogórskiej uczelni nie krył zadowolenia z kolejnej publikacji. - W 2008 roku zainicjowaliśmy wspólne publikowanie prac studentów i pracowników naukowych, to stało się już normą – powiedział prof. Marian Ursel. - Żeby otworzyć przewód doktorski, trzeba mieć obowiązkowo jedną publikację. Przed magisterium mieć publikację i to w renomowanym czasopiśmie, to ogromny sukces. Cieszę się, że mamy takich zdolnych studentów – dodał rektor.