Sobota, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 7146
Zalogowanych: 42
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przyjechały osuszacze dla powodzian

Czwartek, 19 września 2024, 9:36
Aktualizacja: 9:59
Autor: Policja Jelenia Góra
Jelenia Góra: Przyjechały osuszacze dla powodzian
Wczoraj, dzięki współpracy Powiatu Karkonoskiego z niemieckim Powiatem Bamberg, do Jeleniej Góry dotarł transport specjalistycznego sprzętu przeciwpowodziowego. Konwój, zawierający pompy wodne, osuszacze i inne urządzenia, został bezpiecznie pilotowany przez policjantów jeleniogórskiej drogówki z trasy krajowej nr 30 na lotnisko w Jeleniej Górze. Sprzęt ten pomoże w walce ze skutkami niedawnych powodzi, które dotknęły region.

Sprzęt przeciwpowodziowy, który dotarł na teren Powiatu Karkonoskiego, stanowi cenny wkład w działania pomocowe, mające na celu niwelowanie skutków niedawnych powodzi. Dzięki ścisłej współpracy władz Powiatu Karkonoskiego z niemieckim Powiatem Bamberg, udało się zorganizować ten ważny transport. Przewożony ładunek obejmuje m.in. pompy wodne, osuszacze powietrza oraz inne urządzenia niezbędne do walki z zalaniami i odbudowy terenów dotkniętych żywiołem.

Sprzęt suszy

Akcja pilotażowa przeprowadzona przez jeleniogórskich funkcjonariuszy pozwoliła na sprawny i bezpieczny transport cennego sprzętu, który zostanie natychmiast wdrożony do działań w regionach najbardziej dotkniętych przez powódź.

To kolejny przykład międzynarodowej współpracy, której celem jest wzajemne wsparcie w obliczu klęsk żywiołowych oraz wzmocnienie infrastruktury służącej ochronie ludności.

Twoja reakcja na artykuł?

16
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
3
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy rozliczyłaś/eś już PIT?

Oddanych
głosów
483
Tak
73%
Nie, ale zrobię to "na dniach"
15%
Nie - pewnie jak co roku zrobię to w ostatniej chwili
12%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Giełdowa huśtawka
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Kościół i wiara
Pasja na ulicach Jeleniej Góry
 
Aktualności
Prezydent Jeleniej Góry składa mieszkańcom życzenia wielkanocne
 
112
Stłuczka w Sobieszowie
 
Aktualności
Paliło się na Wiejskiej
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group