Straty poniesione przez pokrzywdzonych oszacowano na około 10 tysięcy złotych. Ponadto okazało się, że był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu. Za popełnione czyny grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Jak ustalili funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, podejrzany dopuścił się dwóch włamań, do których doszło 20 czerwca na terenie miasta. Najpierw włamał się do jednego z mieszkań, a następnie do lokalu gastronomicznego. Jego łupem padły między innymi pieniądze, telefony komórkowe oraz tablety. Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła około 10 tysięcy złotych.
Ponadto śledczy ustalili, że pod koniec kwietnia bieżącego roku 43-latek również w jednym z jeleniogórskich dyskontów spożywczych ukradł artykuły chemiczne o wartości przekraczającej 1200 złotych.
Po otrzymaniu zgłoszeń o włamaniach policjanci natychmiast przystąpili do działań zmierzających do ustalenia i zatrzymania sprawcy. W trakcie prowadzonych czynności przeanalizowali zabezpieczone nagrania monitoringu, zgromadzili materiał dowodowy oraz wykonali szereg czynności operacyjnych, które doprowadziły do wytypowania podejrzewanego.
Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji podczas wykonywanych czynności służbowych. Wówczas okazało się, że jest on również osobą poszukiwaną do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa przeciwko mieniu.
Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy oraz prowadzą dalsze czynności mające na celu odzyskanie skradzionego mienia. 43-latek usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Po zakończeniu czynności został umieszczony w Areszcie Śledczym w celu odbycia wcześniej orzeczonej kary.






Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.