Środki z miejskiej kasy mają zniwelować różnicę między wynoszącą 7 milionów 11 tysięcy złotych pulą środków jakie na ten cel zamierzał przeznaczyć samorząd, a propozycją ceny jaką zaproponowało w przetargu konsorcjum firm Severmaster z Jeleniej Góry oraz Voyal z Siedlęcina. Swoją pracę wyceniło ono na 9 milionów 950 tysięcy złotych. Dodajmy, że oferta była jedyną jaka wpłynęła w postępowaniu.
Myślę, że decyzja radnych będzie pozytywna, gdyż modernizacja dworca to bardzo ważne zadanie dla całego miasta – mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Pociągnie ona za sobą wiele innych zmian w postaci zagospodarowania terenu w pobliżu obiektu. Ostatnio wraz z radnymi odbyliśmy spotkanie studyjne podczas którego mogli się oni przekonać w jak kiepskim stanie jest ten obiekt i jak dużych nakładów wymaga jego rewitalizacja
Przypomnijmy. W wyniku planowanych robót nieużytkowany od lat obiekt ma zostać przystosowany do działalności kulturalno-turystyczno-usługowej. W pomieszczeniach po byłym dworcu PKP znajdą się między innym siedziby: biblioteki, Informacji Turystycznej, Karkonoskiego Centrum Produktu Lokalnego – czyli miejsca prowadzenia ekspozycji i sprzedaży produktów lokalnych, Muzeum Rzemiosła Kowar – gdzie będzie można zobaczyć eksponaty związane z historią miasta od czasów najdawniejszych po czasy współczesne. Przy budynku po zapowiadanym powrocie pociągów do Kowar znajdą się automaty do sprzedaży biletów. W obiekcie ma działać punkt gastronomiczny.