Wybory wygrała Platforma Obywatelska, która do rady miasta wprowadziła dziesięciu radnych. Są to Zofia Czernow, Ewa Duziak, Hubert Papaj, Piotr Miedziński, Maria Anna Ragiel, Jerzy Lenard, Wiesław Tomera. Są też i „nowi”: to Leszek Wrotniewski, który radnym nie był, oraz Andrzej Grochala, przewodniczący rady miasta pierwszej kadencji (1990 – 1994) oraz wiceprzewodniczący w kadencji 1998 – 2002. Ważą się losy mandatu Grażyny Pawlukiewicz-Rehlis.
Prawo i Sprawiedliwość otrzymało cztery mandaty. Do rady miasta dostało się dwóch „wyjadaczy”: Krzysztof Mróz oraz Ireneusz Łojek. Nowicjusze to Oliwer Kubicki i Rafał Szymański. Nie udało się zdobyć mandatu Wojciechowi Leszczykowi, który startował z pozycji nr 1.
Wśród radnych SLD nową twarzą będzie Wojciech Chadży. Józef Gajewski z Jagniątkowa wraca do sali rajców po czterech latach pauzy. Poza tym niewiele się zmieni. W radzie zasiądą doświadczeni radni: Zbigniew Ładziński, Jerzy Pleskot i Józef Szarzyński, były zastępca prezydenta miasta. Zabraknie Grażyny Malczuk i Józefa Kusiaka (startowali do sejmiku: G. Malczuk się dostała, J. Kusiak - nie). W ławach SLD nie będzie także Cezarego Wiklika, który przegrał ze Zbigniewem Ładzińskim.
Razem dla Jeleniej Góry miało spory apetyt, ale ugrało tylko trzy mandaty. W radzie zasiądą: Miłosz Sajnog, Bożena Wachowicz-Makieła oraz Danuta Wójcik. Pani Danuta już była radną, ale musiała złożyć mandat ze względu na konflikt interesów (prowadziła działalność na mieniu gminy). M. Sajnog i B. Wachowicz-Makieła „rajcują” od 2006 roku, z tym że pan Miłosz złożył mandat, bo został zastępcą prezydenta miasta.
Największym przegranym jest stowarzyszenie Wspólne Miasto. Jego lider, Robert Prystrom, choć w wyborach na prezydenta „zrobił” trzeci wynik, przepadł w wyścigu do rady miasta. WM wywalczyło tylko jeden mandat i dostanie go Krzysztof Kroczek.
Oczywiście nie są to jeszcze rezultaty pewne i ostateczne. Te poznamy z chwilą ogłoszenia wyników przez Państwową Komisję Wyborczą, co nastąpi najwcześniej jutro.