Dolny Śląsk: Starsi okazali się lepsi od młodszych

Niedziela, 20 października 2024, 10:02
Aktualizacja: 10:13
Autor: MJr
Strażacy z Jeleniej Góry wzięli wczoraj udział w wyjątkowych zawodach - Sky Tower Run we Wrocławiu, czyli biegu na najwyższy obiekt na Dolnym Śląsku (149 pięter!) w pełnym umundurowaniu i w maskach tlenowych!

W Mistrzostwach Polski Strażaków, którzy biegli na górę (ostatnie piętra już wchodzili) w pełym rynsztunku wygrał 29-letni Patryk Krzywda z Poznania (czas 8.51). Znakomite 7. miejsce zajął Patryk Rogala z Jeżowa Sudeckiego (czas 9.14).

Udział wzięli również: Piotr Sadowski, Konrad Tkaczyk, Bartosz Proszowski, Robert Łakomiec, Dawid Oleksy, Michał Stelmach, Mateusz Fiedorowicz (PSP Jelenia Góra), Adam Rzeczycki, Grzegorz Faliński, Mikołaj Leśniak (PSP Lwówek Śląski), Maciej Kurzeja (OSP Olszyna).

Wszyscy z nich osiągnęli dobre wyniki wśród 226 strażaków z całej Polski, którzy wzięli udział w zawodach. A jeśli jeszcze do tego dodać 94 strażaków, którzy nie wbiegli na górę (zrezygnowali po drodze) to samo ukończenie tych trudnych zawodów jest nie lada osiągnięciem.

53-latek "utarł nosa" młodziakom

W kategorii open (każdy mógł startować) wzięli udział m.in. Filip Dwojak i Krzysztof Sadowski z Janowic Wielkich (niezły czas 7.23), Aneta Chmiel z Kowar, Patryk Rogala z Jeżowa Sudeckiego i Patryk Tyczyński z Siedlęcina.

Całe zawody wygrał 39-letni Piotr Łobodziński z Warszawy z czasem 5.12. Drugi na mecie był 32-latek Paweł Ruszała z Kątów Opolskich, a trzeci 40-letni Karol Galicz ze stolicy. Czwarty na miecie był 38-latek, piąty 37-latek, a dopiero szósty był jeden z młodszych uczestników 24-latek. Kolejni na mecie mieli ponad 30 lat, a 28-latek był "dopiero" 10.

Na uwagę zasługuje jednak wyjątkowe osiągnięcie 53 -latka z Proszkowa (pow. Środa Śląska) - Stanisława Porady, który zajął 12 miejsce. Tuż za nim na szczyt Sky Tower dotarł 63-latek!!! z Polanicy-Zdroju: Zygmunt Jaz. Oboje w tyle zostawili całe gromady młodych sportowców!

Pełne wyniki można zobaczyć TUTAJ.

Na marginesie zawodów można zaznaczyć, że Sky Tower już dawno stał się niejako wskaźnikiem geograficznym dla stolicy Dolnego Śląska. Obiekt widoczny jest z każdego punktu miasta: