Zgodnie z zapowiedzią władz WTKK telefony komórkowe klasy Nokia E63 mają trafić do pierwszych sześćdziesięciu przyjętych tym roku kandydatów na stacjonarne studia o nowo uruchomionym kierunku „Zarządzanie i inżynieria produkcji”. Prezenty trafią do tegorocznych studentów dzięki środkom unijnym, które uczelni udało się pozyskać w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
– Kiedy ministerstwo ogłosiło konkurs, złożyliśmy wniosek pt. „Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego Kolegium Karkonoskiego w zakresie kształcenia inżynierów na potrzeby gospodarki opartej na wiedzy”. W ubiegłym tygodniu na stronie internetowej ukazał się komunikat o tym, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pozytywnie oceniło nasz wniosek i przyznano nam pieniądze – mówi Danuta Fjałkowska, prodziekan Wydziału technicznego Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze. – Wobec tego uczelnia ma już w tym roku akademickim możliwość dofinansowania technicznych studiów stacjonarnych na nowo uruchamianym na Wydziale Technicznym kierunku „Zarządzanie i inżynieria produkcji”.
Pieniądze są niebagatelne, bo to dwa miliony dziewięćset dziewięćdziesiąt siedem tysięcy złotych. Można z nich korzystać przez pięć lat na określonych warunkach. Teraz najważniejszą rzeczą jest rekrutacja studentów na stacjonarne studia na ten kierunek
„Zarządzanie i inżynieria produkcji” będzie kształcił przyszłych menadżerów produkcji. Po ich ukończeniu absolwenci będą mieli dużą wiedzę z zakresu techniki, metod produkcyjnych, rachunków kosztów, rozliczania produkcji czyli elementów inżynierskich i ekonomicznych potrzebnych do prowadzenia działalności produkcyjnej.
Limity na ten kierunek na studia stacjonarne zgłoszone w minionym roku do ministerstwa to dziewięćdziesiąt sześć osób. I mimo, że ostateczny termin składania dokumentów na Kolegium Karkonoskim upływa 24 września., to warto się śpieszyć, by zwiększyć swoją szansę otrzymania telefonu i zmieścić się w pierwszej sześćdziesiątce.
Dodatkowo za przyznane pieniądze dla wszystkich przyjętych studentów przez Wydział Techniczny prowadzone będą bezpłatne kursy wyrównawcze z fizyki oraz matematyki. Zostaną także zbudowane dwa nowe laboratoria: „laboratorium badania materiałów” oraz „laboratorium automatyki i sterowania”. Uczelnia zakupi też najnowszą literaturę do przedmiotów prowadzonych na poszczególnych kierunkach.
Szczegółowe warunki rekrutacji znajdują się na stronie http://wt.kk.jgora.pl