II liga koszykarzy: Szkoła Gortata z Poznania o włos lepsza

Poniedziałek, 30 września 2024, 23:58
Aktualizacja: 0:40
Nie było happy endu na inaugurację sezonu 2024/2025 na parkietach grupy D II ligi koszykówki mężczyzn. Sudety Jelenia Góra uległy na własnym terenie zespołowi Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań.

Od samego początku spotkanie było wyrównane, a początkowo prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Z czasem w pierwszej połowie zaczęła jednak rosnąć przewaga gości. Na półmetku rywale prowadzili 50:41. Po zmianie stron jeleniogórzanie systematycznie zmniejszali stratę, doprowadzając do wyniku 57:59 w 29. minucie pojedynku. Chwilę po rozpoczęciu czwartej kwarty przewaga przyjezdnych wzrosła do 11 "oczek" (59:70). Wtedy wydawało się, że podopiecznym trenera Jarosława Wilusza będzie trudno, by zagrozić jeszcze zespołowi ze stolicy Wielkopolski. Gracze Sudetów znów rzucili się w pogoń, lecz sił i czasu starczyło tylko na zniwelowanie dystansu do 3 punktów (80:83 na 52 sekundy przed końcem starcia). Finalnie przeciwnicy zwyciężyli 85:81.

Sudety Jelenia Góra - Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań 81:85 (18:23, 23:27, 16:15, 24:20)

Sudety: Leszczyński (16), Jyż (13), Walaszek (13), Ciemiński (11), Rzechtalski (10), Majewski (10), Wrona (8), Kaczuga, Kołaczyński, Walczak, Marek.