W skład wystawy wchodzą multisensoryczne instalacje zbudowane z przedmiotów znalezionych, którym artysta nadaje nowe znaczenia. Sztuka Shaloma Tomasa Neumana wynika z nałożenia się i przenikania wielu mediów oraz dyscyplin: sztuki cyfrowej, malarstwa, rzeźby, światła, dźwięku, performance, teatru i filmu. Choć są to wypowiedzi na granicy kiczu i zabawy, to obnażają rzeczywistość, pokazując jej lichotę i zaśmiecenie. Nawiązują też do kultury konsumpcji.
Shalom Tomas Neuman urodził się w Pradze po II wojnie światowej. Po 1948 r. jego rodzina wyemigrowała do Hajfy w Izraelu. W wieku 12 lat zamieszkał w Pittsburghu, w stanie Pensylwania (USA). W 1980 r. przeniósł się do Nowego Jorku. Studiował malarstwo i rzeźbę w Carnegie Mellon University w Pittsburghu i w Indiana University w stanie Indiana.
Artysta Tworzy i żyje w Nowym Jorku. Jest twórcą „Fusion art”, przyjaźni się z Elaine de Kooning, Jean Voguet a Carrie Beehan aka Trrystette. Wykładał w The Cooper Union, Parsons School of Design, Pratt Institute of Technology w Nowym Jorku. Związany z uczelniami: The School of Visual Arts, Yale, Academy of Fine Arts w Pradze, Beer Sheva College and Ra’anana Cultural Center w Izraelu.
Jego prace znajdują się w znanych galeriach światowych oraz kolekcjach prywatnych takich, osób jak: Ivan Karp, Elaine de Kooning, Enrico i Roberta Baj, Paolo Martini czy Madonny.