Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniła zdjęcia oraz film przedstawiające sztolnię odkrytą podczas drążenia tunelu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3, pomiędzy Bolkowem a Kamienną Górą.
Do odkrycia doszło przed kilkoma dniami w czasie drążenia tunelu w rejonie Starych Bogaczowic. W jednej z naw natrafiono na niezidentyfikowane wyrobisko górnicze (sztolnię), o przebiegu północny wschód – południowy zachód, prostopadle do kierunku drążenia tunelu. Na spągu sztolni widoczne są ślady po podkładach torowiska, które służyło do odstawy urobku. Torowiska, ani innych elementów wyposażenia nie znaleziono.
Analiza archiwalnej mapy Geologische Karte von Preusen und benachbarten deutsche Landern z 1914 r. wydanej ponownie w 1929 roku wskazuje na istnienie w rejonie Starych Bogaczowic nadań górniczych, związanych z poszukiwaniem pokładów węgla kamiennego – informuje Magda Szumiata z zespołu prasowego GDDKiA. - Odkryte wyrobisko znajduje się w granicy nadania o nazwie „Steinkohlenbergwerk consolidirte Heinrich Anna” Stl. Na podstawie dostępnych materiałów archiwalnych można wnioskować, że odnaleziona sztolnia drążona była między 1914, a 1929 rokiem.