Chociaż parafowanie projektu umowy nie niesie za sobą jeszcze żadnych skutków prawnych, a jedynie oznacza zgodność i dobrą wolę stron przed podpisaniem dokumentu końcowego, sprawa prywatyzacji i oddania Uzdrowiska Cieplice w ręce KGHM wydaje się przesądzona.
Do postępowania prywatyzacyjnego zgłosiło się aż jedenaście podmiotów, do ostatniego etapu przeszły dwa: Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych KGHM i konsorcjum Max Comfort.
Najkorzystniejszą ofertę kupna uzdrowiska złożyło KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych reprezentowany przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Jak informowało Ministerstwo Skarbu Państwa, w miniony wtorek parafowano projekt umowy sprzedaży 114.290 udziałów należących do Skarbu Państwa stanowiących 89,71% kapitału zakładowego w spółki „Uzdrowisko Cieplice”.
Negocjowany był również pakiet socjalny dla pracowników spółki. Jak na razie nie wiadomo, kiedy zostanie podpisana umowa prywatyzacyjna oraz za jaką kwotę zostanie sprzedane niemal 90 procent udziałów uzdrowiska.
Jak mówi Robert Moskwa, członek zarządu ds. finansów, sprzedaży i marketingu, na wtorkowej konferencji, podczas której zostaną przedstawione pełniejsze informacje, mają być obecni przedstawiciele potencjalnego nowego inwestora Spółki, tj. KGHM, Urzędu Miasta Jeleniej Góry oraz Zarządu "Uzdrowisko Cieplice" Sp. z o.o., którzy najprawdopodobniej na część z tych pytań odpowiedzą.