Tematem spotkania była telewizja od kulis. Uczniowie mogli dowiedzieć się, na ile ciekawa i na ile trudna jest praca w telewizji ogólnopolskiej. Pan Łukasz opowiedział, na czym polega praca dziennikarza telewizyjnego i jaką rolę odgrywa operator kamery. Wyjaśnił, dlaczego kamera w telewizji musi być taka duża i jak powstaje materiał w telewizji newsowej. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób szuka tematów i jak wygląda jego dzień pracy. Ponadto uczniowie dostali wskazówki, na co zwrócić uwagę żeby pracować w telewizji ogólnopolskiej i jak pokierować sobą, żeby pracować zgodną z pasją i zainteresowaniami.
Warsztaty były doskonałym uzupełnieniem zajęć, które odbywają się na kierunku Technik fotografii i multimediów. Uczniowie często sami spotykają się z podobnymi problemami związanymi z fotografią reportażową, realizacją nagrań filmowych czy tworzeniem materiałów dziennikarskich. Mając kontakt z profesjonalistą, mogli zadawać konkretne pytania i uzyskać wiele cennych uwag. Wielu z nich planuje związać swoją przyszłość z fotografią i dziennikarstwem. Niektórzy marzą też o pracy w telewizji i filmie. Dzięki uprzejmości pana Łukasza zaplanowano już drugą cześć zajęć warsztatowych z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu telewizyjnego, z którego korzysta na co dzień.
Łukasz Janke od 2008 r. związany jest z Telewizją Polsat i Polsat Newa. Przez 12 lat pracował jako operator kamery we Wrocławiu. Od dłuższego czasu odpowiada za nasz region. Zależy mu nie tylko na rzetelnym informowaniu o wydarzeniach, ale też na promocji regionu. Z powodzeniem realizuje materiały, które emitowane są na ogólnopolskiej antenie.