Impreza rozpocznie się w siedzibie GOK przy ul. Daszyńskiego w Mysłakowicach o godz. 12:00 występem najmłodszych mieszkańców gminy – przedszkolaków z grupy Pszczółki. Jednocześnie w południe na stadionie w Łomnicy zostanie rozegrany mecz dla WOŚP pomiędzy KS Łomnica i TS Wojanów. W GOK po pokazie Pszczółek zaprezentują się dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach. O godzinie 14:30 nastąpi pokaz tańca w wykonaniu wychowanków Karoliny Szybiak z Szybiak Dance Studio, po którego zakończeniu ze sceny usłyszymy mocniejsze brzmienia. Kolejno wystąpią LunaThief o godzinie 15:00, Fade o godz. 16:00, Necrosed o godz. 17:00 i Trop o 18:00.
Podczas występów scenicznych w godzinach 12:00-16:00 będą trwały warsztaty techniczne pn. „Rozkręcioła”, prowadzone przez Fundację Kultury i Sztuki „Ocalić przed zapomnieniem”. Poza tym będzie można nabyć słodkie wypieki i pierogi przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Mysłakowic i Dąbrowicy. Przeprowadzone zostaną też licytacje przedmiotów, z których dochód w całości zostanie przekazany na WOŚP.
O godz. 17:00 w Łomnicy przy ul. Karkonoskiej 57a wystąpi z koncertem formacja Paraluzja.
W Bukowcu o godz. 11:00 będzie można pospacerować wspólnie z certyfikowanymi przewodnikami, dorzucając przy tym swoją cegiełkę dla WOŚP. Start w kawiarence przy Artystycznej Stodole. W świetlicy w Wojanowie zostanie zorganizowany bazarek Kół Gospodyń Wiejskich z Bobrowa i Wojanowa, a dodatkowo odbędzie się Rodzinny Bieg i Marsz Nordic Walking WOŚP 2023.
Co roku bierzemy udział w tej akcji, a od dwóch lat sami ją organizujemy – mówi dyrektor GOK – u Marianna Ostrowska. - Należymy do sztabu ZST Mechanik w Jeleniej Górze. Chcielibyśmy, aby każdy zauważył, co zmieniło się w szpitalach dzięki inicjatywie Jurka Owsiaka. Większość wyposażenia szpitalnego jest oznaczona charakterystyczną naklejką czerwonego serduszka, dlatego wspieraliśmy, wspieramy i będziemy wspierać WOŚP. Do końca świata i o jeden dzień dłużej.
W tym roku akcja WOŚP skupia się na walce z sepsą, często nazywaną również posocznicą. To potencjalnie śmiertelny zespół objawów, które należy zwalczać antybiotykoterapią i lekami wspomagającymi na oddziałach intensywnej terapii. Koszty leczenia pacjentów są bardzo wysokie, bo obejmują szeroki zakres działań medycznych, począwszy od diagnostyki, po pełne wyleczenie, które niejednokrotnie obejmuje podłączenie pacjenta do respiratora, przetaczanie krwi, odżywianie dojelitowe i zapobieganie żylnej chorobie zatorowo-zakrzepowej.