Nowo otwarty obiekt to pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne do piłki nożnej, koszykowej, ręcznej i siatkowej. Dotychczas szkoła korzystała z boiska o nawierzchni asfaltowej, z bramkami tylko do piłki ręcznej.
– Dziś otwieramy to boisko, na które tak długo czekaliśmy, ku wielkiej radości nauczycieli i 250 naszych uczniów. Podtrzymujemy sportową tradycję, rozwijamy sporty zimowe, w tym roku powołaliśmy klasę sportową ukierunkowaną na narciarstwo biegowe. Takie boisko wielofunkcyjne natomiast pozwoli nam rozwijać wszystkie dziedziny sporty, bo w wielu z nich mamy spore osiągnięcia zarówno na arenie miasta, jak całej Polski – powiedział Zbigniew Stępień, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 w Jeleniej Górze.
– Nasi uczniowie zajmują czołowe miejsca w czwórboju lekkoatletycznym, w biegach przełajowych oraz piłce ręcznej. Kamila Boczkowska natomiast zajęła II miejsce w centralnych igrzyskach młodzieży szkolnej w narciarstwie biegowym, które odbyły się w Zakopanym – dodał szef szkoły. Słowa dyrektora potwierdza też Mieczysław Skowron, nauczyciel wychowania fizycznego, który w „piętnastce” pracuje od 25 lat.
– To jest coś nieocenionego zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Na nim można prowadzić zajęcia w innym aspekcie, w innej scenerii, a to jest bardzo motywujące i inspirujące. Jest to nie jeden, ale dwa kroki na przód – podkreśla.
Dla uczniów - Oli Hojszyk, Weroniki Bryk, Igora Zabornego i Natalii Ksiądz nowe boisko to więcej zajęć na świeżym powietrzu i mniej bolesne upadki. - Super, że mamy nowe boisko, bo na tym starym, jak się ktoś przewróci, to jest strasznie posiniaczony. Na tym nowym jest miękko i wygodnie, poza tym są duże siatki i można łatwiej grać – mówi Igor. Od czasu kiedy otwarto to boisko zaczęliśmy też grać w piłkę nożną, jest super – dodają dziewczyny.
Na uroczyste otwarcie boiska przybyli: prezydent miasta Marek Obrębalski, jego zastępca Miłosz Sajnog, Waldemar Woźniak, naczelnik oświaty, Ewa Kasińska, naczelnik wydziału zdrowia i polityki społecznej, radni rady miejskiej, proboszcz miejscowej parafii, dyrektorzy i pracownicy zaprzyjaźnionych szkół. Po przecięciu uroczystej wstęgi odbyły się tradycyjne pierwsze rozgrywki piłki nożnej - politycy i władze szkoły kontra obrońca stojący na bramce. Dla gości uczniowie przygotowali też program artystyczny, a po nim rozegrano pierwszy mecz piłki nożnej.
Koszt wybudowania boiska to 240 tys. zł. Pieniądze pochodziły z budżetu miasta.