W biegu na 10 km opłata wzrasta z 55 na 60 PLN. Bez zmian pozostają opłaty dla rodzica biegnącego z wózkiem (45 PLN) i dla seniorów (również tylko 45 PLN). Kolejne 5 PLN dopłacimy do pakietu startowego po 28 lutego. Na listach startowych jest już prawie 500 osób, a warto przypomnieć, że limit w zawodach organizatorzy określili na 1000 uczestników.
Jeśli ktoś chce wyjechać z Jeleniej Góry z pamiątkową, techniczną koszulką, może wykupić sobie pakiet startowy z takim właśnie upominkiem. Oprócz tego, każdy kto zmieści się w limicie 1000 startujących zawodników i zawodniczek dostanie na mecie pamiątkowy medal, będzie mógł wydrukować sobie w biurze zawodów pamiątkowy dyplom, zje po biegu ciepły posiłek, skorzysta z bogato zaopatrzonego bufetu – meta, a na trasie z punktów odżywczych. Regulamin zawodów przewiduje klasyfikację open kobiet i mężczyzn na obu dystansach, kategorie wiekowe i klasyfikację drużynową.
Niezaprzeczalnym atutem biegu jest oczywiście trasa poprowadzona tuż pod Karkonoszami, na jednej dużej pętli. Zawodnicy wybiegają więc z Cieplic-Zdroju, a potem do Cieplic wracają. Trudno ocenić co jest bardziej widowiskowe i emocjonujące – start z Placu Piastowskiego czy finisz przez Park Zdrojowy...
Siódmą edycję Półmaratonu Jeleniogórskiego w 2019 roku wygrał reprezentant Ukrainy Pavlo Veretskij (LKB Rudnik), a bieg na 10 km Jakub Kulesza (Sport & Triathlon Club). Wśród pań najlepsze były: w półmaratonie Ukrainka Valentyna Kiliarska (LKB Rudnik) i na 10 km Teresa Krajewska – Wiśniak (Karkonosz Running Team)
Więcej o tej jeleniogórskiej biegowej imprezie na https://superbieg.pl i https://www.facebook.com/Superbieg/
Przypominamy, że rozpoczęły się już również zapisy do kolejnego sezonu cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg.
Link do zapisów na Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórską Dziesiątkę:
https://jelenia.superbieg.pl