Zalogowanych: 46

II liga koszykarzy: Zażarty bój z mierną końcówką bez happy endu

Niedziela, 13 października 2024, 22:12
Aktualizacja: 22:34
Trzecia porażka w tym sezonie powędrowała na konto koszykarzy Sudetów Jelenia Góra. Podopieczni trenera Jarosława Wilusza w ostatniej kwarcie roztrwonili przewagę i ulegli w meczu 4. kolejki grupy D II ligi koszykarzy Akademii Koszykówki Stal II Ostrów Wielkopolski.

Pierwsza kwarta była początkowo wyrównana, lecz z czasem zaczęła się zarysowywać coraz większa przewaga jeleniogórskiego zespołu. Po otwierających 10 minutach prowadziliśmy różnicą 9 "oczek" (35:26). W kolejnych dwóch odsłonach walka toczyła się kosz za kosz i przed ostatnią ćwiartką na tablicy wyników było 83:72 dla jeleniogórzan. W tym momencie goście wyraźnie podkręcili tempo, a miejscowi złapali zadyszkę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Po niespełna dwóch minutach gry było już 84:81, jeleniogórzanie zdołali jeszcze odeprzeć atak, odskoczyć na dystans 7 punktów (88:81), lecz później było już tylko gorzej. Rywale popisali się serią 10:0 i w zaciętej końcówce zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę!

Sudety Jelenia Góra - Akademia Koszykówki Stal II Ostrów Wlkp. 97:101 (35:26, 24:22, 24:24, 14:29)

Sudety: Jyż (27), Rzechtalski (20), Kołaczyński (16), Majewski (15), Ciemiński (7), Walaszek (7), Walczak (5), Wrona, Marek.