Zalogowanych: 10

I liga koszykarek: Znów dopadły rywalki i wysoko wygrały mecz

Sobota, 12 października 2024, 20:52
Aktualizacja: 21:38
Po raz kolejny pierwszoligowe koszykarki Isands Wichosia Jelenia Góra musiały gonić wynik, by sięgnąć po triumf i dopisać do swojego dorobku po pełną pulę punktów. Po inauguracyjnej wygranej w Jeleniej Górze z drużyną z Krakowa, dziś pokonaliśmy na wyjeździe Pompax Tęczę Leszno.
- Jak wiadomo nie od dziś, nie lubimy nudy i jesteśmy spragnione emocji. Dzisiaj tak właśnie było. Odrobiłyśmy kilkunastopunktową stratę i zanotowałyśmy piękne zwycięstwo. Dziękujemy za wsparcie przed odbiornikami i już za tydzień w sobotę, 19 października widzimy się u nas o 17:00 w hali SP 8, gdzie zmierzymy się z drużyną z Ostrowa Wielkopolskiego - czytamy w komunikacie jeleniogórzanek.

W mecz weszliśmy fantastycznie, bo od prowadzenia 10:2. Później jednak w naszej grze coś się zacięło, a do głosu zaczęły dochodzić rywalki. To właśnie one okazały się lepsze w otwierającej partii, wygrywając 23:15. Druga kwarta też nie mogła napawać optymizmem. W 18. minucie gry na tablicy wyników było 39:25 dla miejscowych. Do końca tej części gry zdobyliśmy jeszcze trzy "oczka", przegrywając do przerwy różnicą 11 punktów.

Od 25. minuty rozpoczął się w końcu koncert w wykonaniu reprezentantek Isands Wichosia Jelenia Góra. Nasze koszykarki odrobiły 11-punktową i przed ostatnimi 10 minutami mieliśmy remis 52:52. Ostatnia ćwiartka to już absolutna dominacja jeleniogórzanek. Nasze koszykarki zdobyły 28 punktów, wygrywając finalnie 80:61.

Pompax Tęcza Leszno - Isands Wichoś Jelenia Góra 61:80 (23:15, 16:13, 13:24, 9:28)

Wichoś: Grądzka (23), Stępień (21), Kosalewicz (16), Dzierbicka (10), Lipniacka (5), Wybraniec (4), Warsińska (1), Prokop, Bielecka, Rybkiewicz.