Niedziela, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 6670
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: 29. Polsko–Niemiecko–Czeskie Forum Kooperacji Firm

Poniedziałek, 17 października 2022, 8:30
Autor: KARR/TS
Polska: 29. Polsko–Niemiecko–Czeskie Forum Kooperacji Firm
Fot. KARR/TS
Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Hubert Papaj – Prezes KARR S.A. zapraszają na 29. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm „Ewolucja energetyczna - wyzwanie współczesnego świata”.
PROGRAM

Jednym z głównych priorytetów współczesnego świata jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego, szczególnie w kontekście dostępu do dostaw złóż surowców energetycznych, oraz ich dywersyfikacja. Równocześnie coraz większą rolę odgrywa energetyka odnawialna, która ma za zadanie przeciwdziałać zmianom klimatycznym postępującym niestety w bardzo szybkim tempie. KARR SA od lat realizuje projekty związane z tematyką energetyczną, środowiskową, blisko współdziałając z przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu oraz konsumentami. Przykładowo w ramach projektu „Ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację źródeł ciepła na obszarze Aglomeracji Jeleniogórskiej” udzieliliśmy wsparcia w zakresie modernizacji źródeł ciepła ponad dwustu mieszkańcom naszego regionu, a nasza firma korzysta w 100% z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Rozumiejąc te kwestie KARR SA we współpracy z Saksońską Agencją Wspierania Gospodarki od października 2020 roku realizuje kolejny projekt pn. „EnergyTransPolSax”, którego głównym tematem są wyzwania w gospodarce energetycznej, w szczególności związane z nimi kwestie transformacji energetycznej. Naszym wspólnym celem jest zwiększenie poziomu informacji wśród instytucji publicznych i firm, dotyczącej nowoczesnych technologii produkcji, efektywności energetycznej oraz wpływu na zmiany klimatyczne.

Tak ważne i przyszłościowe tematy jak podnoszenie efektywności energetycznej muszą być rozwijane w ramach wspólnych wydarzeń – gdzie w jednym miejscu mogą się spotkać przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządów czy jednostek badawczo-rozwojowych. W panelu dyskusyjnym dotyczącym aktualnych zmian gospodarczych i społecznych potwierdzili swój udział Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Martin Dulig - Saksoński Minister Gospodarki, Pracy i Transportu oraz Edvard Kožušník - Wiceminister Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej.

W drugiej części Forum o podnoszeniu efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach będą rozmawiać m.in. dr Maciej Zathey - Dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego, Remigiusz Nowakowski - Prezes Zarządu Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych, Silvio Beyer – Menedżer ds. Energii z firmy Vitesco Technologies GmbH oraz Tomasz Kubera - Facility Management Manager, Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o., który również przedstawi konkretne działania na przykładzie fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze.

Obok paneli dyskusyjnych stałym elementem Forum jest giełda kooperacji firm.

Giełda kooperacyjna dla firm

Uczestnikom forum, którzy zapiszą się na forum jako „firma”, zostanie udostępniona możliwość wyboru partnerów do rozmów poprzez internetowy system kojarzenia firm B2B. Na podstawie zgłoszeń zostanie wydany katalog firm w wersji elektronicznej.

Oto zasady, dotyczące indywidualnego doboru partnerów do rozmów poprzez internetowy system kojarzenia firm B2B:
• Aby wziąć udział w giełdzie kooperacyjnej należy podczas rejestracji wybrać w polu Rodzaj uczestnika: Firma (udział w giełdzie kooperacyjnej);
• 2 listopada 2022 r. po zalogowaniu na forumsysytem.eu pojawi się zakładka „twoje spotkania”; będzie tam dostępna lista firm wraz z opisami;
• do 7 listopada 2022 r. będzie czas na wybór partnerów do rozmów;
• podczas rejestracji uczestnicy forum otrzymają indywidualne harmonogramy spotkań podczas giełdy kooperacyjnej (godzina, numer stolika, nazwa firmy);
• harmonogram będzie można również pobrać ze swojego konta;
• w przypadku nieotrzymania w określonym terminie powyższych informacji należy się pilnie skontaktować telefonicznie lub e-mailowo z organizatorem;
• spotkania trwają maksymalnie 15 min.;
• uczestnicy mogą korzystać z usług tłumaczy;
• przedstawiciele firm są zobowiązani wziąć udział w spotkaniu, jeżeli inni przedsiębiorca wyrazi taką wolę.

Forum organizowane jest w ramach unijnego projektu „EnergyTransPolSax – wspólne odkrywanie nowych trendów w gospodarce energetycznej”, współfinansowanego z Programu Współpracy Interreg Polska – Saksonia 2014-2020, który ma na celu wzmocnienie współpracy gospodarczej na polsko-saksońskim pograniczu, w szczególności w zakresie wyzwań w gospodarce energetycznej i związanych ze zmianą klimatu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy wrzucileś/aś coś do puszki WOŚP?

Oddanych
głosów
985
Tak
56%
Nie
34%
Pomagam potrzebującym w inny sposób
10%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Kto stoi za Putinem, kto podejmuje decyzje na Kremlu?
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Aktualności
Senator pomaga maturzystom
 
Aktualności
Zamek Karpniki – od warowni po hotel
 
112
Wymusiła na Łomnickiej
 
Aktualności
Kiedyś tędy się szło do kościoła, a dzisiaj na zakupy
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group