- Chcemy nawiązać współpracę z dolnośląskimi samorządami, ale nie tylko formalnie - podkreśliła Anna Azari szczególny nacisk stawiając na technologię, turystykę i kulturę. - Izrael jest mocno rozwinięty w technologii wodnej i cyberbezpieczeństwie - dodała. Jak mówiła pani ambasador, wielu obywateli Izraela ma polskie korzenie, a Dolny Śląsk, w tym Jelenia Góra ma turystycznie wiele do zaoferowania. - Izraelczycy cały czas szukają nowych kierunków, już zaczęli masowo jeździć do Polski i należy im pokazać walory Dolnego Śląska - powiedziała Anna Azari.
- Podpisaliśmy list intencyjny z dziesięcioma dolnośląskimi gminami, które chcą nawiązać współpracę na poziomie technologicznym, edukacji, wymiany kulturalnej, ale również turystycznej z państwem Izrael - powiedział Marek Kobiec, wiceprezes Polsko-Izraelskiej Izby Gospodarczej, który również brał udział w spotkaniu z samorządowcami. W działaniach mają go wspierać samorządowcy z prezydentem Jeleniej Góry (Marcin Zawiła) i Wałbrzycha (Roman Szełemej) na czele oraz burmistrzem Wołowa (Dariusz Chmura), wójtem Kondratowic (Wojciech Bochnak), dolnośląskim radnym Jackiem Pilawą i starostą powiatu średzkiego (Sebastian Burdzy).
Ambasador Izraela zwiedziła od wczoraj m.in. Termy Cieplickie, Metal-Master, gdzie zachwyciła się budową prywatnego odrzutowca Flaris Lar 1 oraz Zorkę. Po spotkaniu w Ratuszu zwiedziła centrum miasta, a od godz. 16:30 poprowadzi wykład w Pałacu Schaffgotschów na temat 70 lat istnienia państwa Izrael.