Do niedzieli (26.11) można było składać wnioski do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok w wersji elektronicznej za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej (www.jbo.jeleniagora.pl). Później w kolejnych trzech dniach trzeba było donieść wniosek do Urzędu Miasta w formie tradycyjnej - papierowej.
Przypomnijmy, że wnioski w ramach JBO2018 dotyczyć miały zadań inwestycyjnych i remontowych związanych z organizacją czasu wolnego, rekreacją oraz wypoczynkiem mieszkańców. - Wpłynęły „tylko”, albo „aż” 22 wnioski – tłumaczy Kamila Baran z Wydziału Rozwoju Miasta UM. Zadania dotyczą głównie działań sportowych, jest też trochę wniosków na realizację placów zabaw.
„Tylko” bo w porównaniu z zeszłym rokiem trzeba przyznać, że jest to słaby wynik. Na tym samym etapie w 2016 roku do Urzędu Miasta wpłynęło aż 36 wniosków w formie elektronicznej. Najmniejszą aktywnością wykazali się mieszkańcy centrum, stąd wpłynęły tylko 3 wnioski, w innych rejonach ilość rozłożyła się mniej więcej po równo. W sumie do kolejnego etapu zakwalifikowanych zostało 18 pomysłów, w przypadku czterech wniosków nie dotarła dokumentacja w formie papierowej.
- Trwa ocena formalna, dlatego nie upubliczniamy wniosków. Następnym etapem będzie ocena merytoryczna, którą dokonają odpowiednie miejskie wydziały. W razie potrzeby wnioskodawcy będą wzywani do urzędu, aby uzupełnić dokumenty. Na to mamy czas do połowy stycznia. Dopiero po zamknięciu tych dwóch etapów, czyli po ocenie formalnej i merytorycznej podamy do publicznej wiadomości wszystkie wnioski, które uzyskają pozytywną ocenę – mówi K. Baran.
Głosowanie odbędzie się w dniach 22 – 28 stycznia 2018 roku.