Sobota, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 9937
Zalogowanych: 79
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Champions Club – spotkanie liderów innowacji

Sobota, 7 listopada 2015, 8:06
Aktualizacja: 8:09
Autor: Org
Region: Champions Club – spotkanie liderów innowacji
Fot. Archiwum Organizatora
Przegląd dostępnych instrumentów wsparcia finansowanego dla innowacyjnych firm z Dolnego Śląska, dyskusja na temat wzmocnienia rozwoju rynkowego liderów – to najważniejsze tematy spotkania w ramach Champions Club. Przedstawiciele biznesu oraz administracji publicznej wspólnie zastanawiali się, jak rozwijać innowacje i zwiększyć potencjał championów. Dolnośląscy Pracodawcy jako jedyna organizacja pracodawców byli partnerami tego wydarzenia.

Champions Club to dedykowane spotkanie dla firm uczestniczących w projekcie pilotażowym Banku Światowego i Ministerstwa Gospodarki, mające zamknięty charakter. W spotkaniu biorą udział wyselekcjonowane firmy z Dolnego Śląska, które mają najwyższy potencjał rozwoju. Ich ocena potrzeb dokonywana jest na podstawie wywiadów przez konsultantów Banku Światowego. Projekt adresowany jest w głównej mierze do przedsiębiorstw MŚP z Dolnego Śląska, które inwestują w innowacje oraz działalność B+R, a także chcą skorzystać ze wsparcia publicznego na poziomie krajowym.

Spotkanie Champions Club z udziałem przedstawicieli PARP, NCBiR oraz Urzędu Marszałkowskiego było okazją do wspólnego zastanowienia się nad warunkami prowadzenia działalności B+R na Dolnym Śląsku i zaprezentowania rozwiązań podnoszących potencjał przedsiębiorstw do tworzenia innowacji. Polska, według Globalnego Rankingu Innowacyjności (Global Innovation Index), zajmuje dopiero 45 miejsce na 143 państwa - pomimo dostępu do finansowani z Unii Europejskiej, posiadania znakomitych specjalistów, darmowego szkolnictwa wyższego i innych względnie sprzyjających warunków do realizacji innowacyjnych przedsięwzięć .

Dolnośląscy Pracodawcy - jedyna organizacja pracodawców w roli partnera projektu Banku Światowego, zaprezentowali praktyczne funkcjonowanie Procesu Przedsiębiorczego Odkrywania (PPO). Dzięki PPO przedsiębiorstwa mogą wskazywać kierunki oraz obszary wsparcia, jakie mogą być finansowane ze środków publicznych. Jak wynika z analiz Banku Światowego – około 60 proc. firm MSP jest zainteresowanych przystąpieniem do PPO.

- Efektywne działania mające na celu zwiększenie zaangażowania przedsiębiorców w kształtowanie polityki innowacji w Polsce są bardzo ważne, ponieważ firmy będą miały kluczowy wpływ na rozdysponowanie około 10 mld euro, które Polska ma do wydania z funduszy strukturalnych UE na lata 2014-2020 na rozwój innowacji i wsparcie tzw. inteligentnych specjalizacji w Polsce. Współpraca z Bankiem Światowym powinna być więc kontynuowana przez cały okres wdrażania funduszy europejskich, a także później - mówi Marcin Kowalski, koordynator konsultantów regionalnych Banku Światowego i wiceprezes zarządu Dolnośląskich Pracodawców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy wrzucileś/aś coś do puszki WOŚP?

Oddanych
głosów
908
Tak
57%
Nie
33%
Pomagam potrzebującym w inny sposób
10%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Kto stoi za Putinem, kto podejmuje decyzje na Kremlu?
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Aktualności
Senator pomaga maturzystom
 
Aktualności
Zamek Karpniki – od warowni po hotel
 
112
Wymusiła na Łomnickiej
 
Aktualności
Kiedyś tędy się szło do kościoła, a dzisiaj na zakupy
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group