Prace zostały spowolnione - ma to związek z sytuacją, którą zastaliśmy po rozebraniu konstrukcji ustroju - tłumaczy Piotr Cichowski, dyrektor MZDiM. - Okablowanie uzgodnione na etapie dokumentacji projektowej różni się od tego, które zastaliśmy. Gestor mediów deklarował istnienie zapasów kabla w studni, a okazało się, że tych zapasów nie ma, więc nie da się wykonać ustroju, który był zaplanowany - mówił P. Cichowski, który dodał, że stara konstrukcja nośna opierała się na przyczółkach, których beton był za słaby i trzeba było wykonać opłaszczowanie.
Jak tłumaczy dyrektor MZDiM powyższe zmiany wymagały korekt w dokumentacji projektowej i dodatkowych prac. Aktualnie trwają rozmowy pomiędzy miastem, a wykonawcą i projektantem. Póki co, nie wiadomo o ile przedłuży się przebudowa mostu, ani o ile wzrośnie koszt inwestycji.
Obecnie wykonywane opłaszczowanie nie wymaga większej liczby pracowników - tłumaczy sporadyczną obecność pracowników na budowie, dyrektor Cichowski, który zaznacza, że i tak trzeba czekać na uzgodnienie zmian projektowych.
Jednocześnie przedstawiciel MZDiM zapewnia, że rozpoczęcie remontu alei Wojska Polskiego (rozpocznie się prawdopodobnie na początku listopada) nie spowoduje jeszcze większych utrudnień w ruchu w centrum miasta.
Wytyczone objazdy nie nakładają się na siebie - twierdzi P. Cichowski.
Powyższe zdanie szefa MZDiM może zadziwiać, bowiem objazd przy remoncie al. Wojska Polskiego - w stronę Małej Poczty - ma być skierowany przez ul. Sudecką - Bankową - Korczaka - Wolności, a objazd spowodowany remontem mostu prowadzi DK 3 (al. Jana Pawła II) i ul. Sobieskiego, a co za tym idzie kierowcy poruszają się dalej ul. Wyszyńskiego, Korczaka, Wolności... ale zdaniem dyrektora - nie pokrywają się...