Jesteśmy organizatorem DFN już kilkanaście lat. Co roku udaje się zgromadzić bardzo dobrych wykładowców oraz grono młodzieży, która chce ich słuchać - podkreślił Maciej Pawłowski, dyrektor Filii Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze. - Gdyby nie regionalna edycja festiwalu, wiele z tych osób nie miałaby okazji posłuchać, czym zajmują się, co badają uczeni we Wrocławiu, jak wygląda wykład wielkiego uczonego. To pewna wartość, którą trudno przecenić - dodał M. Pawłowski.
Wykład inauguracyjny w cieplickiej placówce Politechniki poprowadził prof. dr hab. Jacek Cichoń, który odpowiedział na tytułowe pytanie "Co to jest abstrakcyjne myślenie?". Ponadto szereg wydarzeń odbywało się w innych jeleniogórskich placówkach - w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Stefana Żeromskiego oraz w filii Uniwersytetu Ekonomicznego. Wśród poruszanych tematów były: Materiałowe zagadki Dolnego Śląska, Jak zmienia się rynek pracy w XXI wieku?, Jak zobaczyć temperaturę?, Innowacyjne rozwiązania w logistyce, Tajemnice pieca hartowniczego, Meteory - goście z kosmosu, Sekrety gwiazd i Wielkiego Wybuchu, Genetyczny portret przestępcy, Genialni matematycy Szkoły Lwowskiej, Kosmetyczne hity i mity, i wiele innych.
Poza Wrocławiem i Jelenią Górą, Dolnośląski Festiwal Nauki gości również w Legnicy, Bolesławcu, Bystrzycy Kłodzkiej, Głogowie, Lubinie, Zgorzelcu, Dzierżoniowie, Wałbrzychu i Ząbkowicach Śląskich.