Przejrzysty układ i tradycyjny podział stref. Mieszkaj w pełnej harmonii.
Parter to strefa dzienna, gdzie króluje otwarta przestrzeń łącząca salon i kuchnię. Często wydziela się tu dodatkowy pokój, idealny na czas wykańczania domu w przypadku realizacji dwuetapowej. W tym kontekście projekty domów z poddaszem są niezwykle praktyczne. Możemy zmieszać w nich szybciej, bez konieczności doprowadzania całego budynku do stanu gotowego. Posiadając kuchnię, salon, dodatkowy pokój i łazienkę możemy normalnie funkcjonować, pozostawiając poddasze do wykończenia w odpowiednim momencie. Budowa dwuetapowa, w połączeniu z realizacją systemem gospodarczym, to najtańszy sposób na wybudowanie domu.
Poddasze to strefa relaksu i wypoczynku. Znajdują się tu sypialnie, a w niektórych przypadkach również komfortowa sypialnia małżeńska z łazienką i garderobą. Dodatkowo, na poddaszu mieści się główna łazienka dostępna dla wszystkich domowników. Podział na otwarty parter i pełne prywatności poddasze, co klarowny układ, który nadal przekonuje do siebie znacząca większość inwestorów. Zalety poddasza to nie tylko oddzielona od reszty strefa wypoczynku. To również możliwość skorzystania z balkonu, w każdej sypialni. Podziwianie zachodzącego słońca z balkonu to doświadczenie równie mocno wpływające na upodobania tych, którzy wybierają projekty domów z poddaszem.
Projekty domów z poddaszem – wszystkie atuty uroczego piętra.
Domy z poddaszem użytkowym są niezwykle cenione za swoją funkcjonalność i łatwość aranżacji. Przejrzysty układ i tradycyjny podział stref ułatwia wykończenie wnętrza i dostosowanie go do indywidualnych potrzeb rodziny. Dzięki rozdzieleniu strefy nocnej i dziennej, możemy w różny sposób wykończyć obie z nich. Parter może być utrzymany w stylu nowoczesnym, loftowym, czy skandynawskim, natomiast poddasze daje się zaaranżować w diametralnie różnym klimacie. Marzy nam się sypialnia glamour, art deco, czy w stylu japońskim – nie ma problemu. Poddasze to całkowicie nasza przestrzeń, do której nie maja wstępu nawet najbardziej lubiani goście.
Patrząc na koszty budowy warto docenić również ekonomiczność domów z poddaszem. Prosta konstrukcja domu z poddaszem (dwuspadowy dach, zwarta bryła, regularne kształty) sprawia, że budowa może okazać się tańsza w porównaniu z domem parterowym o analogicznej powierzchni. Mniejsza powierzchnia dachu, mniejsze fundamenty – to wszystko wpływa wydatnie na ekonomię budowy. Domy z poddaszem mają dodatkowy potencjał. Poddasze może stać się dodatkową przestrzenią mieszkalną dla rodziny, lub po odpowiednich przeróbkach, wynajmu, generując dodatkowy dochód.
Dom z poddaszem to nie tylko efektowny wygląd, ale przede wszystkim inwestycja w komfort, funkcjonalność i oszczędność. Nic dziwnego, że od lat projekty domów parterowych są jednymi z najpopularniejszych planów w budownictwie jednorodzinnym, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów.