Chodzi o obiekt sąsiadujący z obecnym budynkiem socjalnym przy ul. Wyczółkowskiego, który ponad rok temu został wystawiony na sprzedaż.
- W pierwszym i drugim przetargu budynek nie znalazł nabywcy, a Miasto wykazało nim zainteresowanie dopiero na etapie negocjacyjnym - mówi Mirosława Dzika, wiceprezydent Jeleniej Góry. – Obecnie finalizujemy rozmowy dotyczące przejęcia tego obiektu. Jest w nim 90 pokoi, do których trafią ludzie z wyroków eksmisyjnych. W związku z tym, że będzie to zadbany budynek będziemy starali się dobierać lokatorów tak, by od początku nie było tam dewastacji – dodała wiceprezydent.
Do mieszkań, z których wykwaterowani zostaną dłużnicy, trafią natomiast ludzie oczekujący w kolejce na mieszkania komunalne.
- Te mieszkania albo pójdą do remontu, albo na sprzedaż w przetargu nieograniczonym w przypadku ostatniego mieszkania we wspólnocie danego budynku – wyjaśnia wiceprezydent.
Pierwsi lokatorzy będą mogli się wprowadzić do nowego budynku socjalnego najwcześniej w drugiej połowy bieżącego roku.