Poniedziałek, 7 kwietnia
Imieniny: Donata, Jana
Czytających: 10606
Zalogowanych: 99
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzeszów: Festiwal Radix Poloniae

Czwartek, 15 września 2022, 11:02
Autor: Ewa Fit
Krzeszów: Festiwal Radix Poloniae
Fot. Krzeszów – Europejska Perła Baroku
W najbliższy piątek, 16 września o godz. 19.00 w krzeszowskim kościele pw. św. Józefa odbędzie się pierwszy z koncertów przewidzianych w tegorocznej edycji Festiwalu Radix Poloniae.

Założeniem Radix Poloniae (Korzeń Polski) jest sięgnięcie do źródeł tradycji i kultury oraz odszukanie zapomnianych utworów z dawnych epok i przedstawienie ich w otoczeniu arcydzieł minionych dni.

16 września na program koncertu złożą się utwory specjalnie skomponowane dla krzeszowskiego opactwa, a wykonane na dawnych instrumentach przez Capellę Grissoviensis pod batutą Mateusza Rusowicza.

Kolejne koncerty (18 września, 30 października i 18 grudnia) odbywające się w kościele św. Anny, Mauzoleum Piastów Śląskich i krzeszowskim opactwie to pieśni popularne z lat minionych, arie instrumentalne, czy arie operowe w aranżacji na lutnię. Nie zabraknie melodii chorału gregoriańskiego i kompozycji zamówionej specjalnie na Święto Światła, utworu związanego z czterechsetną rocznicą odnalezienia obrazu Matki Bożej Łaskawej, a także z piękną architekturą Europejskiej Perły Baroku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jakie filmy najbardziej lubisz oglądać?

Oddanych
głosów
614
Filmy akcji
17%
Obyczajowe
11%
Komedie
16%
Horrory
7%
Dokumentalne
10%
Opery mydlane
2%
Hity kinowe sprzed lat
6%
Wojenne
5%
Westerny
4%
Znane polskie
6%
Inne
8%
Nie oglądam wcale filmów
8%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Czy Trump przehandluje Ukrainę?
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Piłka nożna
Jest niedosyt, nie tak miało być
 
Ciekawe miejsca
"Garnek" pilnuje zapory w Pilchowicach
 
Koszykówka
Półfinał nie dla nas. Zagłębie zdeklasowało wszystkich
 
Polityka
Wiceminister Kropiwnicki zaprasza na sobotnie spotkanie z R. Trzaskowskim
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group