Mniej lub bardziej oficjalne spotkania opłatkowe odbywają się niemal w każdym środowisku.
W Miejskim Przedszkolu nr 19 im. Kubusia Puchatka na tradycyjny wieczór wigilijny zaprosiło samorządowców, nauczycieli oraz uczniów i przedszkolaków Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.
Anna Ragiel, prezes jeleniogórskiego oddziału TOnZ, podziękowała wszystkim za ofiarność, życzliwość i zaangażowanie w pracę na rzecz zwierząt. Szczególne podziękowania i pamiątkowy dyplom otrzymał Zbigniew Jakiel.
Specjalnie dla zaproszonych gości dzieci z najstarszej grupy przygotowały jasełka. Młodzi aktorzy spisali się na medal. Odśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy a także kilka piosenek świątecznych. Przedszkolaków do występów przygotowały nauczycielki Mariola Gadzała i Iwona Jurasik.
Przy wigilijnym stole był czas na rozmowy, wspomnienia tego, co wydarzyło się w mijającym już roku.
Wśród gości nie zabrakło prezydenta miasta Marka Obrębalskiego, przewodniczącego rady powiatu Zbigniewa Jakiela oraz… lidera Wspólnego Miasta Roberta Prystroma.
Panowie zapomnieli o polityce i serdecznie życzyli sobie i wszystkim wszystkiego, co najlepsze.
Prezydent Obrębalski życzył dzieciom, aby dorastały w piękniejącej Jeleniej Górze. Robert Prystrom – przekazał życzenia rodzicom, aby mieli jak najmniej trosk.
W rodzinnej atmosferze spędzili czas przy opłatku nauczyciele, wychowawcy oraz emerytowani pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze.
Wszystko w świątecznym nastroju świątecznym podkreślonym przez przepiękny wystrój wykonany przez Ewę Nyc, plastyka i dekoratora MDK.
Przy wspólnym wigilijnym stole zasiadło ponad 30 osób, które serdecznie powitała i życzenia złożyła Danuta Sitek, dyrektor MDK.
– Tradycja stało się już – mówiła Danuta Sitek – że w każdej polskiej rodzinie, jak również i u nas, dzielimy się opłatkiem, który jest symbolem dobroci. Niech ona wzrasta w nas z każdym dniem. Poza tym życzę wam kochani, żebyśmy mieli okazję za rok spotkać się w takim samym gronie przy wigilijnym stole i żeby nikogo z nas przy nim nie zabrakło.
Miłym akcentem było odczytanie życzeń, które do MDK przyszły pocztą. Później – tradycyjnie: dzielenie się opłatkiem, wigilia i wspólne kolędowanie.