Aby podtrzymać tradycje piłki ręcznej kobiet w Jeleniej Górze osoby związane z sekcją po decyzji zarządu rozpoczęły poszukiwania optymalnego rozwiązania, aby uratować istnienie dyscypliny w stolicy Karkonoszy.
Rozstajemy się z sekcją piłki ręcznej - uchwałę podjęliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Mamy zmiany organizacyjne w klubie, podporządkowanie pod piłkę nożną. Przyznam szczerze, że bardzo mało czasu - jako zarząd, ja głównie - poświęcaliśmy sekcji piłki ręcznej. Sekcja była traktowana "po macoszemu" i stąd, żeby dać szansę rozwijać się piłce ręcznej - podjęliśmy taką decyzję. Mam nadzieję, że nowy zarząd będzie fajnie kontynuować tradycję piłki ręcznej w Jeleniej Górze - powiedział Damian Kostka, wiceprezes Karkonoszy.
Nie da się ukryć, że samodzielność sekcji wszystkim powinna wyjść na dobre, gdyż relacje z zarządem Karkonoszy pozostawiały wiele do życzenia. Przedstawiciel zarządu zapewnia, że nie ma żadnych zaległości względem zawodniczek.
Nie zgodzę się ze stwierdzeniem byłego prezesa (Tomasza Kowalczyka - przyp. red.), że klub miał długi i będzie miał długi. Trochę niespodzianek prezes nam zostawił, ale nowy zarząd robi wszystko, żeby ich nie było - dodał D. Kostka, który zapewnia, że ponad 100 tys. zaległości wobec ZUS i Urzędu Skarbowego są spłacane i nie ma zaległości wobec sportowców.
W skład nowego zarządu MKS Vitamineo Jelenia Góra wchodzą: Mariusz Marczak - prezes, Daniel Kachnikiewicz - wiceprezes oraz Barbara Muszyńska i Martyna Wierzbicka - członkinie zarządu.
Lubię wyzwania i dołożę wszelkich starań, żeby klub był na obecnym poziomie. Jestem wzruszony, że zostałem prezesem tak znamienitego klubu, który dla mnie jest perłą jeleniogórskiego sportu - wyznał Mariusz Marczak, prezes Vitamineo.
Mieliśmy czas przygotować się do tych zmian, bo zależało nam, żeby sekcja piłki ręcznej dalej istniała w Jeleniej Górze. Szukaliśmy różnych wariantów, różnych klubów, które by mogły nas "przygarnąć". Cieszę się, że będziemy już odrębną sekcją - dodała Dila Samadova, która w nowym zespole również poprowadzi zespół seniorek.
Zmiany organizacyjne pozwolą też spełnić wymagania Związku Piłki Ręcznej w Polsce, który od sezonu 2023/2024 tworzy jedną grupę I Ligi Centralnej. Prawo gry na drugim szczeblu w kraju mają cztery czołowe zespoły z trzech grup minionych rozgrywek I ligi. Przypomnijmy, że Karkonosze zajęły 4. miejsce w grupie B i Vitamineo będzie kontynuować tradycję szczypiorniaka w całej Polsce. Reforma ligi sprawia, że jeleniogórzanki znowu będą rywalizować i promować miasto w całej Polsce (prawo gry w I Lidze Centralnej mają m.in. zespoły z Tczewa, Szczecina, Warszawy, Gdyni i kilku innych oddalonych znacznie od stolicy Karkonoszy).
Sztab Vitamineo zapewnia, że będzie kilka wzmocnień, ale też liczy na wychowanki. Reforma ligi spowoduje też wyższe koszty transportu i w niektórych przypadkach konieczne noclegi, więc trwają też poszukiwania dodatkowych sponsorów.