Chcemy, żeby tych jelonków były setki - żeby mieszkańcy i turyści poznali ich historię - podkreślił Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.
Do niedzieli (20 listopada) można zgłaszać propozycje nazw jelonków, na adres mailowy Biura Prezydenta Miasta – bpm@jeleniagora.pl. Od 21 do 27 listopada poprzez ankietę odbędzie się głosowanie na zgłoszone nazwy.
Ogłoszenie wyników zaplanowano na 28 listopada.
Udział w powstawaniu jelonków to dla nas - młodych artystów jest bardzo rozwijający, uskrzydlający. Tak, jak napis na jelonku spod Książnicy "czytanie uskrzydla" - wyznała Patrycja Sobczyk, uczennica Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, autorka jelonka spod Książnicy Karkonoskiej.
Mam grupę uczniów, którzy są bardzo zainteresowani, zaangażowani, chcą tworzyć te jelonki. Mnie to cieszy, że mają entuzjazm, a dla nich to również nagroda, że w przestrzeni miejskiej są ich dzieła - powiedział Marcin Znamienkiewicz, kierownik artystyczny w Rzemiosłach.
Przypomnijmy, w stolicy Karkonoszy tematyczne rzeźby jelonków pojawiły się już przy Uniwersytecie Ekonomicznym, Ratuszu, Placu Piastowskim, siedzibie KARR, koło dawnej szkoły radiotechników (obecnie KANS), nieopodal dworca kolejowego, koło Bramy Wojanowskiej oraz przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, gdzie powstają te wyjątkowe dzieła.
Zatem na szlaku jest już 10 rzeźb przygotowanych przez cieplicki Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych. Na montaż czekają trzy kolejne rzeźby - jedna trafi pod siedzibę MZK, druga do Sobieszowa, a trzecia jest prywatną inicjatywą i ma się znaleźć na Placu Ratuszowym.