Cytowana przez media wypowiedź Elżbiety Witek brzmi następująco: - Zdałam maturę i miałam wybór: albo bez egzaminów na Akademię Rolniczą, albo na historię - wspomina. Wybrała historię na Uniwersytecie Wrocławskim. Był rok 1976. - Prof. Henryk Zieliński umożliwił mi dostęp do prohibitów i z zapartym tchem siedziałam w bibliotece i czytałam. To były przedwojenne gazety i książki historyczne z okresu międzywojennego. Stamtąd czerpałam wiedzę o Katyniu czy układzie Ribbentrop-Mołotow – mówi.
Osoba, która studiowała historię na Uniwersytecie Wrocławskim powinna wiedzieć, że do rzezi w Katyniu doszło wiosną 1940 r., a tajny aneks do paktu został ujawniony po wejściu ZSRR na teren Polski – piszą ogólnopolskie media. Zatem nie ma możliwości, by posłanka czerpała swoją wiedzę na ten temat z publikacji pochodzących z okresu międzywojennego – dodają.
58-letnia posłanka Prawa i Sprawiedliwości pochodząca z Jawora zanim została wyznaczona na pierwszy plan w roli rzeczniczki partii, „zasłynęła” w obecnej kadencji (w 2012 r.) wypowiedzią na temat przywilejów poselskich w pociągach PKP. Podczas posiedzenia Komisji Regulaminowej w Sejmie nie kryła niezadowolenia z sytuacji, w których zdarza się, że w wagonach sypialnych nie ma miejsc dla posłów ponieważ zostały już wcześniej wykupione przez „zwykłych” podróżnych. Jesienią tego samego roku wraz z dwoma innymi posłami przejechała taksówką na koszt podatników 460 km do Sejmu tłumacząc to na łamach „Faktu” zepsutym pociągiem i brakiem miejsc siedzących.
Od autora:
Politycy bez względu na przynależność partyjną ciągle zaliczają podobne wpadki, a mimo to nadal są wybierani przez wyborców, którzy albo mają krótką pamięć, albo głosują na kandydatów z czołowych miejsc, które to wyznaczają partie polityczne. W dalszym ciągu świadome głosy na osobę kompetentną należą do rzadkości.