Granicę przejechało 39 pojazdów – łącznie 50 obywateli RP i 10 cudzoziemców, 18 osób skierowano do kwarantanny.
Czterokrotnie interweniowała Straż Miejska, sugerując grupkom młodzieży powrót do miejsc zamieszkania, najczęściej zebrani rozchodzili się już na sam widok patrolu. Mniej jest obywatelskich zgłoszeń do Straży Miejskiej w sprawach różnych, drobnych nieprawidłowości – o ile w „zwyczajnym” okresie o tej porze roku zdarza się ok. 50, to wczoraj było ich 15.
Zmniejszenie obrotów odnotowuje Strefa Płatnego Parkowania, przychody – nie tylko w Jeleniej Górze – zmniejszyły się drastycznie, do niewiele ponad 30% przeciętnych dochodów w okresach porównywalnych. Powoduje to spore problemy z utrzymaniem urządzeń i programów.
Ze względu na fakt, że ratownicy medyczni, ale też strażnicy miejscy czy pogotowie ratunkowe jadąc na interwencję do konkretnych mieszkań, nie zawsze wiedzą, czy jest to rutynowa interwencja, czy też w mieszkaniu spotkają osoby na kwarantannie i powinni się zabezpieczyć w środki ochrony osobistej postanowiono, że wszystkie listy osób poddanych kwarantannie, na bieżąco aktualizowane będą udostępniane służbom przez oficera dyżurnego Policji. Przy czym nie chodzi o nazwiska osób, a adresy pod którymi przebywają, więc nie godzi to w przepisy dotyczące RODO.
Kwarantanna odbywa się również w miejscach nieoczekiwanych – z informacji GOPR dla przykłady wynika, że dwie osoby poddano kwarantannie w jednym z górskich schronisk Karkonoszy.