- Dach przecieka tak, że w łazience na ścianie mam zacieki obok instalacji elektrycznej. Inspektor nadzoru budowlanego, kazał mi zlikwidować instalację elektryczną w łazience, jednak po ciemku nie dałoby się nic zrobić, więc gdy pada deszcz muszę wyłączać korki - opowiada lokatorka. Jednak Jacek Radwan twierdzi, że nie wydawał nakazu usunięcia instalacji elektrycznej w żadnym z pomieszczeń tego mieszkania.
Jak mówi właściciel jednego z mieszkań w budynku, od 2001 r. były wykonywane różne naprawy dachu. – Później zauważyliśmy, że ktoś robi dziury w dachu od dołu, czyli będąc na strychu, do którego mają klucze jedynie cztery rodziny tu mieszkające. Ubytki były łatane, niestety mieszkańców nie stać na kapitalny remont – podkreśla mężczyzna.
Budynek ma ponad 100 lat i wymaga remontu, odpada w nim tynk, a w środku jest bardzo duża wilgoć i rośnie grzyb. Dwa mieszkania są wykupione na własność, a dwa pozostałe to lokale komunalne - Już dwa lata leczę bark, po tym jak zimą poślizgnęłam się przed wejściem do budynku, zahaczyłam o dziurę, potem wysoki próg i uderzyłam w drzwi. Stłukłam sobie wtedy biodro i bark. Już dawno prosiłam zarządców budynku o załatanie tej dziury przed drzwiami wejściowymi i nic, a na fundusz remontowy płacę – mówiła Stanisława Wojtycka.
Zarządca części lokali w budynku przy ul. Kamiennej (Zarząd Nieruchomości „Wspólny dom” ) poinformował, że chciał naprawić tę dziurę, jednak nie zgodzili się na to właściciele mieszkań prywatnych, gdyż jest to miejsce na metalową wycieraczkę, którą akurat ktoś ukradł. Tymczasowo w zamian położona jest zwykła wycieraczka, do czasu zakupu tej odpowiedniej.
- Wczoraj (1 października) byliśmy sprawdzić, czy dach przecieka w tym budynku i nie znaleźliśmy śladu nowych zacieków, a te które są np. na ścianie przy schodach prowadzących na pierwsze piętro powstały przed naprawami dachu, których dokonano w 2011 r. – mówił przedstawiciel ZN „Wspólny dom” . W tym samym roku po częściowym remoncie dachu, podczas kontroli budynku stwierdzono zaciek na ścianie w lokalu, gdzie mieszka Stanisława Wojtycka, który powstał przez wieszanie nieodsączonego prania na strychu. – Przecież widać, że ta woda leci z dachu, zalewa mi mieszkanie i nikt nie chce mi pomóc – skarży się lokatorka.
Ponadto, jak informuje zarządca przy większych opadach deszczu woda z sadzą wypływa w tym mieszkaniu z komina. Jednak 7 kwietnia 2012 r. Stanisława Wojtycka odmówiła wpuszczenia fachowców, którzy mieli obniżyć tzw. dekowanie komina, by deszczówka nie dostawała się do mieszkania.