Liga Centralna: Na inaugurację wracamy z Pomorza na tarczy

Sobota, 5 października 2024, 22:47
Aktualizacja: 22:59
Nie udało się sięgnąć szczypiornistkom MKS-u Vitamineo Jelenia Góra po punkty na inaugurację sezonu 2024/2025 w rozgrywkach Ligi Centralnej. Nasze piłkarki ręczne uległy na wyjeździe zespołowi Handballtic Gdynia.

Pierwszy kwadrans należał do podopiecznych Dilrabo Samadovej. Jeleniogórzanki prowadziły nawet różnicą czterech trafień (6:2) w 7. minucie gry. Ostatnie prowadzenie zespołu gości zanotowane było w 13. minucie, kiedy to na tablicy wyników było 8:7. Później na parkiecie dzieliły i rządziły już w zasadzie tylko rywalki, które koncertowo rozegrały ostatni kwadrans, wykorzystały nasz impas i do przerwy prowadziły 18:10. Po przerwie przeciwniczki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, sięgając finalnie po pełną pulę punktów. Mecz zakończył się pewnym i zasłużonym triumfem gospodyń w wymiarze 26:22.

Handballtic Gdynia - MKS Vitamineo Jelenia Góra 26:22 (18:10)

MKS: Wierzbicka, Chlebowska, Barna (5), Jarosz (5), Kutnik (5), Gałuszka (4), Morozenko (3), Zgleszewska, Paczyńska, Ziajka, Włodarczyk.