Sobota, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 10623
Zalogowanych: 83
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niedzielny koncert organowy: Paolo Bougeat

Niedziela, 4 sierpnia 2024, 5:31
Autor: Manu
Jelenia Góra: Niedzielny koncert organowy: Paolo Bougeat
W niedzielę (4 sierpnia) o godz. 19.15 w Kościele Zbawiciela w Cieplicach, w ramach XXI Cieplickich Koncertów Organowych, wysłuchamy kolejnego recitalu organowego. Tym razem wystąpi Paolo Bougeat. Wstęp wolny.

Laureat nagród na międzynarodowych konkursach kompozytorskich, urodzony we włoskim mieście Aosta, Paolo Bougeat (rocznik 1963), jest bardzo aktywnym kompozytorem. Ukończył Konserwatorium „Giuseppe Verdi” w Turynie, gdzie otrzymał trzy dyplomy – z organów, kompozycji organowych i klawesynu.

Brał udział w licznych kursach mistrzowskich dotyczących okresu średniowiecza, romantyzmu, a także francuskiego repertuaru organowego. Działalność artystyczną rozpoczął w 1981i do tej pory zagrał ponad 500 koncertów we Włoszech, w wielu innych europejskich krajach oraz USA.

Jego prace są publikowane przez Edizioni Carrara w Bergamo. Jest organistą i klawesynistą, nauczycielem (profesorem klasy organów i kompozycji) w Istituto Musicale Pareggiato w Dolinie Aosty. Zajmuje się badaniem dokumentów muzykologicznych: po książce „L'organo della Cattedrale di Aosta 1902 -2002” (Aosta, Musumeci Editore, 2002) opublikowano jego pracę dotyczącą najciekawszych organów w Dolinie Aosty (Editions „Le Château” – Aosta, 2012).

Twoja reakcja na artykuł?

9
69%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy dostałeś kiedyś mandat za brak biletu parkingowego, czyli za nieopłacone parkowanie?

Oddanych
głosów
626
Nie
61%
Tak, raz kiedyś
31%
Tak, kilka razy
8%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
"Coraz mniej kontrolujemy rozwój"
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Aktualności
Bawili się w stylu country w Siedlęcinie
 
Aktualności
W gipsie z telefonem
 
Karkonosze
Podziwiajcie potęgę przyrody w przyspieszonym tempie!
 
Karkonosze
Tylko dla twardzieli – 50 kilometrów przez Szrenicę i Śnieżkę!
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group