Obecnie w Zespole Szkół Elektronicznych uczy się 366 uczniów w 13. klasach. Młodzież zdobywa wykształcenie technika o specjalności: elektronik, logistyk i informatyk. Uczy się w sześciu pracowniach komputerowych i trzech elektronicznych. Jak podkreślał dyrektor szkoły, modernizacja tych pracowni to wymóg ustawowy. - Zgodnie z nowym programowym, w pracowniach informatycznych sprzęt nie może być starszy niż trzyletni – mówił Mirosław Ciesielski.
– Musimy więc modernizować te pracownie na bieżąco. To, co dzisiaj jest nowe, za trzy lata będzie już stare. Obecnie mamy już trzy pracownie, które spełniają wymogi, w tym dwie zmodernizowane z pomocą Miasta i jedna zmodernizowana własnymi siłami czyli dzięki wsparciu rodziców, nauczycieli czy sponsorów. Parametry techniczne nowo zakupionych komputerów umożliwiają współpracę ze wszystkimi programami i aplikacjami wykorzystywanymi w kształceniu zawodowym. Pracownie te zapewnią najwyższe standardy realizacji podstawy programowej oraz w pełni sprostają wymaganiom Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w kwestii wyposażenia sal do przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie technik informatyk – dodał Mirosław Ciesielski.
Prezydent Marcin Zawiła mówił, że po modernizacji i doposażeniu „Mechanika”, „Handlówki” czy „Ekonoma” przyszedł czas na „Elektronika” i na dwóch salach się tu nie skończy.
- W tym roku chcielibyśmy zmodernizować jeszcze jedną pracownię oraz wyremontować ostatnie piętro szkoły – mówił prezydent M. Zawiła. – Jest to świetna szkoła o ogromnym potencjale. Jeżeli ktoś chciałby się kształcić w dziedzinach informatycznych, to powinien przyjść właśnie do Elektronika. Ja zachęcam, bo to pewna praca – mówił prezydent.
Dyrektor zapewnia, że cały czas będzie starał się znaleźć pieniądze na modernizowanie pozostałych pracowni. Podkreślał, że dzięki zaangażowaniu sponsorów już zbudowano nowoczesne łącze internetowe oparte na technice światłowodowej w pełni zabezpieczające potrzeby szkoły jako placówki specjalistycznej.
W planach jest natomiast wybudowanie podjazdu do sal znajdujących się na najniższej kondygnacji szkoły. Placówka ma już windę i inne ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Póki co klasy integracyjne są tylko w gimnazjum, ale niewykluczone, że w przyszłym roku uczniowie niepełnosprawni zasilą również klasy Elektronika. Warto też dodać, że poza nowoczesna bazą informatyczną szkoła ma świetną bazę sportową, w tym dwie nowoczesne sale gimnastyczne, boiska wielofunkcyjne, bieżnie czy rzutnie. Placówka współpracuje również ze szkołami i klubami z Niemiec (Aachen) i Czech (Jablonec).