Studenci kierunków pedagogicznych mieli okazję wysłuchać wielu interesujących wykładów. Wśród tematów były: Kreatywność w kontekście kompetencji nauczycieli muzyki, O uniwersalności edukacji muzycznej, Od obowiązku do kreatywności nauczyciela - sztuka żywego słowa na zajęciach w edukacji wczesnoszkolnej, W poszukiwaniu piękna sztuki współczesnej - zagadnienia edukacji artystyczne, Ruch i gest jako forma animacji teatralnej.
Po pierwszej części merytorycznej, zgromadzeni w auli KPSW mieli obejrzeli występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Jeleniej Górze, pod kierunkiem mgr Iwony Miłobędzkiej. Przedstawienie pt. „Opowieść o Chopinie" była doskonałym przerywnikiem przed kolejną częścią ważnych wykładów na następujące tematy: Muzykowanie wartością w wychowaniu dziecka, Możliwości aplikacji teorii uczenia się muzyki według Edwina Eliasa Gordona do praktyki wczesnej edukacji muzycznej, Świat muzycznych fascynacji i kreacji dzieci z zespołem Tourette'a i Aspergera, Sposoby rozwijania wyobraźni i kreatywności członków chóru amatorskiego.
Po kolejnej przerwie studenci dowiedzieli się także o roli muzyki i literatury we współczesnej, kreatywnej edukacji, roli nauczyciela w kreowaniu przyszłości muzycznej uczniów, nauczycielach muzyki wobec współczesnych zadań edukacyjnych w szkole, a także o zajęciach muzyczno-rytmicznych w rozwijaniu zdolności muzycznych dzieci, przestrzeni artystycznej placówek kulturalnych Rzeszowa, jako miejsca rozwoju emocjonalnego i intelektualnego dziecka oraz ilustracyjności w muzyce artystycznej jako sposobie kształtowania wyobraźni dziecka.
Ponadto konferencja była okazją do udziału w warsztatach o tematyce: „Co gra w damskich i męskich torebkach? Czyli eksperymentalne warsztaty muzyczne” oraz „Śpiewać każdy może, nawet gospel” i „P/odstawy improwizacji muzycznej według Edwina E. Gordona”.