Teren budowy wraz z niezbędną dokumentacją został przekazany wykonawcy - firmie Maxbud z Wrocławia pod koniec czerwca. Firma rozpoczęła już prace zabezpieczające teren budowy. Koszt inwestycji to około 20,5 miliona złotych. Na to miasto otrzymało dotację w wysokości 5 milionów złotych z rządowego programu „Polski Ład”.
Przedmiotem zamówienia jest zmiana sposobu użytkowania istniejących budynków byłej bursy szkolnej przy ul. Łazienkowskiej w Jeleniej Górze poprzez wykonanie ich przebudowy wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną.
Przebudowa obejmuje trzy obiekty: „Budynek 1”, który zostanie zaadaptowany na Dom Dziennego Pobytu „Senior +”, „Budynek A” w którym powstanie Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne oraz „Budynek B”, w którym planowane jest utworzenie Domu Pomocy Społecznej. Zamówienie obejmuje też dostawę i montaż wyposażenia dla „Budynku 1” i „Budynku A” w sprzęt niezbędny do funkcjonowania obiektów o charakterze docelowym.