Msza żałobna w intencji Tadeusza Różewicza będzie miała miejsce 28 kwietnia (w poniedziałek) we Wrocławiu, skąd urna z prochami poety przyjedzie do Karpacza. Zgodnie z ostatnią wolą i życzeniem, Tadeusz Różewicz zostanie pochowany na małym cmentarzyku przy świątyni Wang w Karpaczu. Od 5 marca 2003 roku w szafie pancernej Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu przeleżał testament Tadeusza Różewicza. W dniu śmierci poety, dokument został otwarty.
Tadeusz Różewicz, jeden z największych polskich twórców literatury przełomu XX i XXI wieku, 9 października br. obchodziłby swoje 93. urodziny.
Przenikliwy, krytyczny, czasem pełen humoru obserwator i komentator rzeczywistości, od zawsze był obecny na jeleniogórskiej scenie Teatru im. Cypriana Kamila Norwida. Tu powstały dwie realizacje jego dramatu „Kartoteka” – w 1972 roku w reżyserii Janusza Kozłowskiego, a w 2002 roku zrealizowany przez Piotra Łazarkiewicza. Inne sztuki Różewicza, które weszły już do historii jeleniogórskiego teatru to: „Świadkowie albo nasza mała stabilizacja” w reż. Jowity Pieńkiewicz (1971), „Stara kobieta wysiaduje” w reż. Andrzeja Bubienia (1995) oraz „Śmieszny staruszek” w reż. Jana Różewicza (2000), syna Tadeusza Różewicza.
Tadeusz Różewicz jest honorowym obywatelem Karpacza. A ukoronowaniem długoletniej przyjaźni Różewicza z Karkonoszami jest wydany przez Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu unikalny album kolorowych zdjęć w czasie pobytu w Karpaczu. Album koncentruje się wokół mistrza pióra i jego niezwykłej osobowości na tle Gór Olbrzymich, jak to kiedyś nazywano Karkonosze, oraz miejsc gdzie przebywał.