W projekcie wzięli udział: saksofonista Piotr Baron, kontrabasista Maciej Adamczak, perkusista Przemysław Jarosz, pianista Paweł Kaczmarczyk, grająca na cymbałach Helena Barszczewska, muzycy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze oraz chór złożony z młodzieży i młodych księży z Diecezji Legnickiej. Solistami byli Andrzej i Katarzyna Lampertowie oraz Anna Grygiel.
Oficjeli i jeleniogórzan serdecznie przywitał ksiądz Mariusz Majewski. Miłym akcentem było przemówienie stypendysty fundacji „Dzieło nowego tysiąclecia”. Opowiedział o programie oraz podziękował wszystkim ludziom dobrej woli, dzięki którym może rozwijać swoje zainteresowania.
„Misterium” zrobiło bardzo duże wrażenie na zgromadzonych widzach. Rewelacyjne połączenie muzyki, prezentacji multimedialnej i światła wprawiało w bardzo odświętny nastrój. Dzięki przedstawieniu wszyscy zgromadzeni mogli przemyśleć swoje postępowanie i zanurzyć się wraz z muzyką w akcie przebaczenia i nowego lepszego patrzenia na rzeczywistość.
Soliści wypadli nad wyraz dobrze, a słodki głos Anny Grygiel stał w opozycji do silnego wokalu Katarzyny Lampert. Ciekawie równoważył głosy wokalistek spokojny i opanowany Andrzej Lampert. Świetne partie saksofonu dodawały utworom blasku.
„Misterium przebaczenia” zostało bardzo dokładnie przemyślane od początku do końca. Nie było tam nic zbędnego, a zaangażowanie do projektu nieprofesjonalnego chóru było bardzo śmiałym pomysłem. Całość w innym stylu niż ten, do którego odbiorców przyzwyczaił choćby Piotr Rubik. Warto podkreślić także, że jeleniogórskie wykonanie było dopiero drugim po legnickim zaprezentowaniem całego programu muzyczno-wizualnego.
Słuchacze nagrodzili wszystkich bohaterów wieczoru gromkimi brawami. W zamian otrzymali utwór na bis. Po zakończeniu koncertu soliści rozdawali cierpliwie autografy i pozowali z fanami do zdjęć.