Konstrukcja jest pomysłem pracowników służb utrzymania zieleni MPGK, metalowy szkielet wypełniony jest (póki co) odpowiednio przygotowanymi tujami, ale niewykluczone, że ze względu na konieczność innego sposobu eksponowania konieczna będzie zmiana na jakiś rodzaj bluszczu – tłumaczy C. Wiklik.
Czy jest szansa, by w innych przestrzeniach miejskich pojawiły się podobne konstrukcje? - To rodzaj eksperymentu, zbieramy informacje, jak przyjmą go mieszkańcy i od tego zależy, czy eksperyment będzie się rozwijał – zaznacza rzecznik Ratusza.
- Z pewnością nie jest możliwe, by takie konstrukcje pojawiły się w parkach zabytkowych (Norweski, Zdrojowy), bo na to nie wyrazi zgody Konserwator Przyrody. Trzeba też wziąć pod uwagę, że takie konstrukcje wymagają sporej przestrzeni, żeby je właściwie eksponować, stąd liczba miejsc, gdzie mogą się one pojawić jest, wbrew pozorom, ograniczona – dodaje C. Wiklik.
Od autora:
Ciekawą inicjatywę pracowników MPGK warto kontynuować. Jeśli technicznie to możliwe, to proponuję konstrukcję „Misia” Stanisława Barei, która mogłaby powstać w parku na Wzgórzu Kościuszki (w pobliżu placu zabaw). Na otwarcie Festiwalu Filmów Komediowych i Niezależnych „BAREJAda” jak znalazł!