Do tej pory promocja szkoły nie była trudna: organizowano dni otwarte z mnóstwem atrakcji dla potencjalnych nowych uczniów, przeprowadzano wizyty w szkołach podstawowych, co dawało możliwość bezpośredniej prezentacji osiągnięć, wyników nauczania i całej oferty kształcenia (a ta jest w naszym mieście naprawdę bogata!), odbywały się targi edukacyjne.
Teraz szkoły muszą się dostosować do panujących warunków także przy promocji. Nauczyciele z jeleniogórskiego Ekonoma rozpoczną ją spotkaniami na platformach Zoom i Teams z zainteresowanymi klasami ósmymi z miejskich i okolicznych szkół podstawowych - będzie to wymagało dużo pracy i zdolności organizacyjnych. Prezentacje na temat szkoły i oferowanych przez nią kierunków zostaną także przesłane do wychowawców klas ósmych i doradców zawodowych w szkołach. Jeżeli będzie taka możliwość, szkoła zorganizuje też dla małych grup uczniów i rodziców oprowadzanie po swoich pracowniach, przy zachowaniu wymaganego reżimu sanitarnego. Oczywiście na bieżąco aktualizowana jest tez strona www szkoły i jej profile społecznościowe: Facebook i Instagram.
Dobrą decyzją przy wyborze szkoły może być także zapoznanie się z tegorocznymi wynikami rankingu Perspektyw, czyli profesjonalnego rankingu edukacyjnego. W rankingu tym szkoły ocenia się wg następujących kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego (w przypadku techników). W tym roku najwyższą lokatę wśród jeleniogórskich techników zdobył Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych – 346 miejsce w kraju i 12 w województwie dolnośląskim – co po raz kolejny zaowocowało przyznaniem szkole Tarczy, tym razem brązowej; natomiast w kategorii liceów I LO zajęło 9 miejsce w województwie i 141 w kraju.
Naszych uczniów, tak jak uczniów w całej Polsce, czekają trudne decyzje: ósmoklasiści będą musieli wybrać szkołę, która zapewni im jak najlepsze wykształcenie, zgodne iż ich zainteresowaniami, maturzyści – zastanowić się, czy podejmą pracę, czy zdecydują się na studia. Nauczyciele starają się pomóc w tych wyborach, a przed szkołami jeszcze mnóstwo wytężonej pracy.