Czwartek, 21 listopada
Imieniny: Janusza, Konrada
Czytających: 11033
Zalogowanych: 92
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przymierze Obywatelskie szuka sprzymierzeńców

Piątek, 5 września 2014, 7:34
Aktualizacja: Sobota, 6 września 2014, 8:26
Autor: Angela
Jelenia Góra: Przymierze Obywatelskie szuka sprzymierzeńców
Fot. Angela
– Jesteśmy bezpartyjni i kompromisowi, chcemy walczyć o zmiany na lepsze dla jeleniogórzan oraz mieszkańców całego regionu – mówią przedstawiciele nowego komitetu wyborczego Przymierze Obywatelskie: Janusz Jędraszko i Kazimierz Klimek. – Nasz komitet tworzą mieszkańcy, dlatego zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy są zmęczeni obecną sytuacją i chcą walczyć o lepsze warunki życia – dodają.

Jak mówią Janusz Jędraszko i Kazimierz Klimek, celem Przymierza po wygranych wyborach jest zmiana modelu zarządzaniem miastem i gminami. Komitet nie chce się bowiem ograniczać w swoich działaniach tylko do Jeleniej Góry. – Powalczymy o miejsca w radach miejskich i gminnych oraz o stanowiska wójtów, burmistrzów, a także szefów i członków zarządu w starostwach. Nie mamy obecnie swojego kandydata na prezydenta Jeleniej Góry, dlatego najprawdopodobniej poprzemy tego kandydata, który uzyska największe poparcie mieszkańców. Czekamy na prezentację osób, które zamierzają powalczyć o fotel szefa Jeleniej Góry, ale jeśli żadna z nich nie spełni naszych oczekiwań, jesteśmy gotowi wyłonić takiego kandydata z własnych członków – zapowiadają.

Działacze przedstawiają ogólny – i jak zaznaczają – wstępny program wyborczy. Na pierwszym miejscu stawiają stworzenie miejsc pracy. Jaki mają pomysł na realizację tej deklaracji? – Obniżenie podatków dla przedsiębiorców i stworzenie podstrefy ekonomicznej – odpowiada Kazimierz Klimek.
- Kolejne to: obniżenie cen wody i ścieków o 30 procent, zamrożenie podwyżek czynszu w mieszkaniach komunalnych oraz podatku od nieruchomości dla osób prowadzących działalność gospodarczą na terenie Jeleniej Góry do roku 2017 – wymienia Janusz Jędraszko.

Przymierze Obywatelskie chce również bezpłatnych miejsc parkingowych w strefie płatnego parkowania dla niepełnosprawnych (również poza kopertami), a dla pozostałych przez pierwsze 30 minut, zwolnienia z podatku od nieruchomości na pięć lat osób, które zamierzają się osiedlić w Jeleniej Górze, utworzenia przychodni dla osób niepełnosprawnych, uruchomienia budownictwa socjalnego i komunalnego w mieście, dostosowania połączeń linii autobusowych MZK z Jeleniej Góry do gmin ościennych z uwzględnieniem opinii mieszkańców, ograniczenia sprzedaży budynków z zasobów gminnych i przeznaczenia ich na mieszkania zastępcze i socjalne. W swoim programie wyborczym zapisali również: darmowe przejazdy autobusami MZK w dni ustawowo wolne od pracy, poprawienie obsługi klientów MOPS-u w Jeleniej Górze, wypracowanie nowego modelu współpracy między urzędem pracy, Miastem, a ośrodkami pomocy społecznej w gminach naszego powiatu.

W ostatnich punktach znalazły się również: podjęcie działań zmierzających do likwidacji osadników na terenie byłej Celwiskozy czy opracowanie programu pomocowego w powiecie jeleniogórskim zapobiegającego eksmisjom mieszkańców.

- Obecnie popiera nas Korpus Pomocy Wzajemnej, Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ruch Palikota oraz Oburzeni, zapraszamy kolejnych do współpracy – mówią Janusz Jędraszko i Kazimierz Klimek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile książek w roku czytasz? Audiobooki i e-booki też się liczą.

Oddanych
głosów
612
Jedną
6%
Kilka (3-5)
19%
Dużo (6-12)
17%
Bardzo dużo (więcej niż 12 rocznie)
29%
Czytam od przypadku do przypadku (wolę internet od książek)
9%
Wcale nie czytam książek
21%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Upadek Niemiec: Rząd się rozpadł, a recesja za rogiem
 
Rozmowy Jelonki
Zielone pogranicze
 
Aktualności
Autobusy nie dają rady
 
Karkonosze
Rozszerzenie Karkonoskiego Parku Nadowego – za i przeciw
 
Okiem fotografa
Co popada śnieg, to zaraz stopnieje
 
112
Kolizja z autobusem

Jedzenie na telefon

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group