Na początku 2006 roku w zakładach na terenie kamiennogórskiej strefy pracowało nieco ponad 2 tys. osób.
Zezwolenia na prowadzenie działalności na obszarze strefy posiada obecnie 39 firm. Tylko od stycznia do grudnia 2006 roku strefa wydała ich 14.
Prezes kamiennogórskiej strefy Marek Proskura nie kryje zadowolenia z takiego wyniku.
– W 2007 roku wydamy kilkanaście zezwoleń, nie mniej niż w roku 2006. Produkcja ruszy w 9 zakładach – mówi.
14 firm, które otrzymało zezwolenia w roku 2006 zainwestuje ponad 200 mln zł, docelowo zatrudni blisko 1,2 tys. osób. Największym powodzeniem kamiennogórska strefa cieszy się wśród Niemców (7 firm). Kolejne 3 zakłady reprezentują kapitał krajowy. Na inwestycję zdecydowali się także: Włosi, Francuzi, Holendrzy i Maltańczycy.
Wśród największych firm, które w 2006 roku pojawiły się w strefie Marek Proskura wymienia niemiecką spółkę Dr Schneider Automotive Polska. Powstała ona w gminie Janowice – w Radomierzu. Firma z branży motoryzacyjnej już produkuje. Kolejne rekiny przemysłu to: polski Stelmet (Kowary, branża drzewna) i niemiecki Sopp Polska II (Kamienna Góra, tekstylia). Oba zakłady rozpoczną produkcję w tym roku.
Kamiennogórska strefa rozrasta się. Aktualnie dysponuje terenami inwestycyjnymi o łącznej powierzchni przeszło 240 ha w: Kamiennej Górze, Krzeszowie, Lubawce, Jaworze, Nowogrodźcu – Wykrotach, Lubaniu, Janowicach Wielkich, Piechowicach i Kowarach.