Ostatnim wydarzeniem w ramach projektu było spotkanie z jeleniogórską pisarką Danutą Sadownik. Jak mówiła autorka, od lat pisała do szuflady, ale przełomowym momentem stały się okrągłe urodziny, na które postanowiła zrobić sobie prezent i wydać książkę. Najtrudniejszy był ten pierwszy raz. Książka „A ty dokąd?” ujrzała światło dzienne, spodobała się czytelnikom, którzy zachęcili autorkę do przygotowania dalszego ciągu opowieści o trzech kobietach. W kolejnych miesiącach ukazały się więc „Gdzie jesteś?” oraz „A teraz co?”. Równolegle została przygotowana do druku książka, która przeleżała wiele lat w szufladzie – „Szkolne tango”. Pisarka dostrzegając narastający problem uzależnień napisała również powieść „Muszki owocówki”, której bohaterowie są „ofiarami” współczesnej cywilizacji i jej pokus.
Jak mówi Krystyna Pisarska, prezes Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości, realizującego projekt - w ostatnich tygodniach janowiccy seniorzy mogli skorzystać z różnorodnych propozycji.
Wzięli udział w warsztatach Nordic Walking, spacerowali po rudawskich lasach i pod okiem instruktora uczyli się prawidłowego poruszania z wykorzystaniem kijków - wylicza K. Pisarska. - Zakończył się już też cykl spotkań „Nowoczesny Senior”, podczas którego uczestnicy projektu uczyli się obsługiwać telefony komórkowe, a także robić, przesyłać i edytować zdjęcia, nagrywać krótkie filmiki, itp. Odbyła się kolejna biesiada, tym razem w Janowicach Wielkich, w Zakątku Seniora pod pięknym kasztanowcem. Stoły uginały się od poczęstunku, przygotowanego przez uczestników spotkania. Każdy mógł też spróbować pizzy z pieca chlebowego, wybudowanego dwa lata temu przez seniorów. Biesiadę muzycznie wspomógł zespół „Rudawianie” przygotowując wiele znanych i lubianych piosenek biesiadnych. Każdy uczestnik spotkania otrzymał śpiewnik, dzięki czemu wszyscy brali aktywny udział w muzykowaniu. Zorganizowano również kolejne spotkanie edukacyjne, tym razem z rehabilitantką Ewą Michalak, która nie tylko przybliżyła seniorom sens i zasady rehabilitacji, ale również zaprezentowała i nauczyła ich prostych ćwiczeń usprawniających.
Do zakończenia projektu zostały jeszcze trzy miesiące, podczas których odbędą się m.in.: międzypokoleniowe popołudnie gier planszowych, spotkanie z dietetyczką, występ kabaretu Bella Mafia, rękodzielnicze warsztaty międzypokoleniowe, konferencja podsumowująca projekt. Seniorzy mają w projekcie zapewniony poczęstunek oraz dojazdy.
Projekt „Seniorze, dołącz do nas!” jest finansowany ze środków Województwa Dolnośląskiego w ramach programu na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.