Geralt z Rivii na szklanym ekranie
Wiedźmin Geralt z Rivii stał się bohaterem filmu fantasy Marka Brodzkiego z Michałem Żebrowskim w roli tytułowej oraz muzyką Grzegorza Ciechowskiego, nagrodzoną Orłem – doroczną nagrodą Polskiej Akademii Filmowej. Ale znacznie większą popularność zdobył serial nakręcony przez tego samego reżysera i emitowany na antenie telewizyjnej jesienią 2002 roku. Książki o Wiedźminie wzbudziły też zainteresowanie amerykańskiego Netflixa. Przygody zawodowego pogromcy potworów okazały się wymarzonym materiałem dla twórców filmowych, zwłaszcza że autor wprowadził do gatunku fantasy, zdominowanego dotychczas przez legendy celtyckie czy nordyckie, motywy zaczerpnięte z mitologii i folkloru dawnych Słowian.
Wiedźmin – książki, które zainspirowały twórców komiksów
Książki z serii "Wiedźmin" zainspirowały także twórców komiksów. Seria sześciu polskich opowieści z dymkami została opublikowana w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia przez wydawnictwo Prószyński i S-ka, a od roku 2014 nakładem oficyny Dark Horse Comics zaczął ukazywać się amerykański cykl historyjek obrazkowych na motywach sagi wiedźmińskiej. Do twórców komiksów przemówił sprawny język opowiadań i powieści Sapkowskiego, okraszony specyficznym humorem, a jednocześnie nutą ironii. Dzięki niemu wiedźmiński cykl stał się atrakcyjnym materiałem na opowieści obrazkowe i dał się przełożyć na język komiksu.
Wiedźmińska saga – od literatury do gier fabularnych
Postacie wykreowane przez Andrzeja Sapkowskiego stały się też bohaterami gier fabularnych. Ich autorzy, sięgając po książki z cyklu "Wiedźmin", docenili nowatorstwo pisarza jako reprezentanta gatunku fantasy. W gusta twórców gier trafiło zaproponowane przez Sapkowskiego nowoczesne wyobrażenie świata baśniowego. Prozaik, unikając kategoryzowania i uproszczonego, czarno-białego widzenia rzeczywistości, wprowadził postacie bohaterów wielowymiarowych, często przeżywających dylematy moralne i zmagających się z własnymi słabościami.