Elbląg: Siatkarze Start –Simet o punkt od brązu

Czwartek, 15 listopada 2007, 19:46
Aktualizacja: Piątek, 16 listopada 2007, 9:56
Autor: Łukasz Stawski
Siatkarzom na siedząco Start – Simet Jelenia Góra nie udało się wywalczyć miejsca na podium mistrzostw Polski. W turnieju finałowym, który odbył się w Elblągu jeleniogórzanie zajęli tak bardzo nielubiane przez sportowców czwarte miejsce. Do brązu dzielił ich zaledwie jeden mały punkt.

Po dwóch turniejach półfinałowych jeleniogórscy siatkarze na siedząco o dwa punkty wyprzedzali zespół Start Wrocław, co oznacza że do wywalczenia brązowego wystarczyło im nie przegrać w bezpośrednim pojedynku z tą drużyną nie wyżej niż 3:2. Niestety mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wygraną wrocławian 3:1 i to oni wyprzedzając naszych siatkarzy zdobyli brązowy medal.

Co gorsze okoliczności w jakich jeleniogórzanie przegrali medalową szansę były bardzo dramatyczne. Przegrywając 2:1 w setach, w czwartym prowadzili oni 23:18, a potem nawet 24:20 lecz mimo to nie potrafili wykonać decydującego ataku i w dramatycznej końcówce przegrali czwartą partię 25:27 i całe spotkanie 1:3. W pozostałych spotkaniach turnieju finałowego simetowcy ulegli dwóm najlepszym drużynom w kraju z Elbląga i Poznania po 3:0. Tytuł mistrzowski po pięciosetowym boju wywalczyli siatkarze na siedząco z Poznania, zaś druga lokata przypadła gospodarzom z Elbląga.

– Po turnieju w Elblągu czujemy duży niedosyt – mówi prezes Start – Simet Wiktor Żuryński. Z jednej strony nadal jesteśmy w ścisłej czołówce w kraju, lecz od pięciu lat nie możemy przebić się na podium mistrzostw Polski, za każdym razem zajmując czwartą lokatę. Zadania nie ułatwiała nam tym razem nieobecność w Elblągu dwóch zawodników z pierwszej szóstki: Jarosława Dąbrowskiego i Stanisława Milczarka.

Na osłodę żalu ze straconej szansy medalowej dwójka simetowców Grzegorz Samczyk i Mirosław Zymek otrzymała powołanie do reprezentacji kraju .

Skład Start Simet Jelenia Góra: Wiktor Żuryński, Grzegorz Samczyk, Andrzej Schütz, Adam Prutis, Leszek Śliwiński, Mirosław Zymek, Maciej Latawiec, Zdzisław Kołodziej, Piotr Tośko, Zdzisław Filipiak, Tomasz Jancelewicz, Zbigniew Kijowski