Na wystawie znalazły się zdjęcia uczniów klas I-IV kształcących się w technikum na kierunku fototechnik oraz uczniów z Liceum Plastycznego o specjalności fotografia. To pierwsza, większa prezentacja działalności młodych fotografów: Agaty Brój, Joanny Buziuk, Kamila Chorągwickiego, Pauliny Dzikiej, Rafała Gurlaga, Anny Hurnowicz, Julity Kaletki, Katarzyny Kołdys, Marty Kopacz, Sandry Koszeli, Nikoli Kozak, Małgorzaty Magdziarek, Eweliny Mazurek, Kamila Orłowskiego, Anety Potaś, Beaty Skrzypczyk, Joanny Tomaszewskiej oraz Wincenta Wiktorczyka.
- Przygotowując wystawę chcieliśmy pokazać rozmaite tematy realizowane różnymi technikami. Są tu techniki dawne np. cyjanotypia, która wykorzystuje światłoczułość soli żelaza, a nie soli srebra tak jak w fotografii klasycznej wykonywanej w ciemni fotograficznej. Jest też nowoczesna fotografia cyfrowa oraz prace graniczące z grafiką komputerową – mówił Krzysztof Kuczyński.
Na wystawie znalazły się portrety, zdjęcia reportażowe, pejzaże, działania plastyczno-fotograficzne, grafika komputerowa, fotografia uliczna. Młodzież skupiała się zarówno na ludziach, przyrodzie, jak i na przemijającej rzeczywistości ukazując ruinę po Celwiskozie czy sypiące się ściany kamienicy.
- Na moich zdjęciach można zobaczyć zimowe krajobrazy Karkonoszy i schronisko Szrenica. Lubię wędrować po górach i tę pasję łączę z zamiłowaniem do fotografii - – powiedziała Anna Hurnowicz, z klasy 3 F.
- Lubię robić zdjęcia przyrodzie, która nas otacza, na przykład koniczyny, na której liściach znajdują się krople rosy... - opowiadała Joanna Buziuk, również z klasy 3 F. Na wernisaż przyszło wielu uczniów Szkoły Rzemiosł Artystycznych. – Chciałam zobaczyć fotografie koleżanek i kolegów ze szkoły. Bardzo podobają mi się na przykład zdjęcia dziewczyny w wodzie – powiedziała Magda Misiura z klasy 2 F.