Niedziela, 22 grudnia
Imieniny: Honoraty, Zenona
Czytających: 9078
Zalogowanych: 82
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubomierz: Spotkanie z M. Regewiczem

Czwartek, 8 października 2020, 11:42
Aktualizacja: 11:48
Autor: Przemek Kaczałko
Lubomierz: Spotkanie z M. Regewiczem
Fot. ZS Lubomierz
W środę (7.10) w Internacie Zespołu Szkół w Lubomierzu odbyło się wyjątkowe spotkanie młodzieży z Maciejem Regewiczem, który jest regionalistką i współzałożycielem projektu Antonówka – podziemia, które nie istnieją. Jest również pasjonatem historii, przewodnikiem, działaczem społecznym, organizatorem rekonstrukcji historycznych oraz menedżerem w Projekt Arado – zaginione laboratorium Hitlera.

Należy zaznaczyć, że zaproszony gość jest również absolwentem Zespołu Szkół w Lubomierzu. To kolejne wydarzenie w lubomierskim internacie z inicjatywy wychowawców - Michała Prutisa i Mateusza Sadowskiego.

Tematem spotkania była historia Dolnego Śląska. Młodzież miała okazję poznać tajemnice Antonówki oraz dowiedzieć się czym jest Projekt Arado. Prelekcja miała charakter wielotematyczny, ponieważ pojawiły się również zagadnienia o wystąpieniach publicznych, wspomnieniach z pobytu w ZS w Lubomierzu, a zaproszony gość odpowiedział na pytanie jak to jest być regionalnym dziennikarzem. Zwieńczeniem całego przedsięwzięcia była ekspozycja skarbów III Rzeszy. Spotkanie miało charakter wywiadu, który przeprowadzili wychowankowie z koła teatralnego.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem wrócić do murów lubomierskiego internatu w roli osoby, która ma coś do przekazania młodzieży. Pamiętam jakbym wczoraj przeżywał pierwsze inspiracje oraz pomysły na rekonstrukcje historyczne. A co do prelekcji? Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej i ciekawej atmosferze, a fakt bardzo dużego zainteresowania młodzieży, która adresowała do mnie wiele pytań bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Uważam, że bardzo ważnym aspektem w wychowaniu młodzieży jest edukacja i przede wszystkim dialog. Z tego miejsca chciałem podziękować gronu pedagogicznemu internatu ZS w Lubomierzu za możliwość wystąpienia przed młodzieżą oraz zaprosić wszystkich do skorzystania z oferty turystycznej Projektu Arado – zaginione laboratorium Hitlera oraz Antonówki – podziemi, które nie istnieją - powiedział Maciej Regewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

21
88%
Cieszy
1
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy w Wigilię będziesz miał(a) na stole 12 potraw?

Oddanych
głosów
443
Tak
21%
Nie wiem, nie liczę; może być 7 albo 15
79%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Stanowski i Mazurek kłamali i szkalowali reporterów
 
Rozmowy Jelonki
Zielone pogranicze
 
Aktualności
Remont ulicy Krętej w Jeżowie
 
Kościół i wiara
Święto Światła w Krzeszowie
 
Jelonka wczoraj
Amunicję do pepeszy nosili na plecach
 
Aktualności
Sporo wizyt

Jedzenie na telefon

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group