W czasie spektaklu młodzież współpracująca z teatrem tworzyła tło wydarzenia poprzez spacer wśród zwiedzających w strojach z epoki baroku. Oprawę muzyczną stworzyła skrzypaczka – Ewa Antosik.
Sama wystawa będzie otwarta do końca maja 2025 r. Wpisuje się w cykl realizowanych przez muzeum wielkich, interdyscyplinarnych wystaw o charakterze edukacyjnym, których celem jest przybliżenie i popularyzacja wiedzy o historii i dziedzictwie materialnym i niematerialnym regionu Sudetów Zachodnich.
- Ta wystawa obejmuje 215 lat rozwoju regionu zawierając się w szerokich ramach czasowych od XVI do XVIII wieku i koncentruje się na okresie w dziejach regionu, jakim było panowanie na omawianym terenie dynastii Habsburgów - informuje dyr. Muzeum Karkonoskiego, Julita Zaprucka.
Tematyka ta będzie zilustrowana za pomocą oryginalnych eksponatów ze zbiorów Muzeum oraz obiektów wypożyczonych z innych placówek. Ekspozycji towarzyszyć będzie bogaty program działań popularyzatorskich i edukacyjnych, skierowany do szerokiej międzynarodowej publiczności w różnym wieku.
Przy realizacji wydarzenia Muzeum podjęło współpracę z Uniwersytetem Wrocławskim, szkołami w regionie, licznymi placówkami muzealnymi i instytucjami kultury.
Patronatem honorowym wystawę objęli Ambasador Austrii w Polsce, Andreas Stadler oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Paweł Gancarz.
Oficjalnymi parterami wystawy są: Archiwum Państwowe we Wrocławiu Oddział w Jeleniej Górze, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze, Teatr im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze.